3 хорватських генералів постали перед Гаазьким трибуналом

  Перед Гаазьким трибуналом сьогодні постали троє хорватських генералів. Їх звинувачують у воєнних злочинах проти сербського населення Хорватії. Обвинувачення вважає, що Анте ҐотОвіна, Іван ЧЕрмак та Младлен МАркач скоїли злочин проти людства.
  Міжнародний трибунал по колишній Югославії звинувачує генералів у плануванні етнічних чисток проти сербів у так званій Сербській Країні - це невизнана республіка, яку серби проголосили на теренах Хорватії. Тоді, у дев`яноста п`ятому проти сепаратистів розпочали військову операцію. В результаті біженцями стали майже двісті тисяч хорватських сербів.

  Найвідомішому з обвинувачуваних, Анте Ґотовіну, інкримінують вбивство ста п`ятдесяти людей, етнічні утиски та депортації. Втім, його прихильники вважають, що Ґотовіна зупинив війни в Хорватії та Боснії і боровся проти злочинів Слободана Мілошевича. Арешт генерала три роки тому спричинив бурхливі протести в Хорватії. Перші дні судового процесу Хорватські телеканали транслюватимуть наживо. Всього до Гаазького суду викличуть більш як сто тридцять свідків.
  Попередній матеріал
  Обама відкинув пропозицію Гілларі Клінтон стати віце-президентом
  Наступний матеріал
  В Україні знову смерть дитини через грип
  Теги:
  Loading...