Рік Рескорла
Рік Рескорла censor.net.ua

2687 врятованих життів: приголомшлива історія подвигу у торговому центрі Нью-Йорка 11 вересня 2001 11 вересня 2001

Подвиг начальника служби безпеки банку "Морган Стенлі" 11 вересня 2001 року увійшов до багатьох наукових робіт як ідеальна модель поведінки у критичній ситуації

16 років тому, 11 вересня 2001 року, Сиріл Річард Рескорла своєю особистою волею і професіоналізмом врятував 2687 життів у вежі Всесвітнього торгового центру Нью-Йорка. Він загинув, щоб врятувати тих, хто не виконав наказ про евакуацію. Історію подвигу Річарда Рескорла опублікувало видання "ЦЕНЗОР.НЕТ"

Сиріл Річард "Рік" Рескорла, начальник служби безпеки банку "Морган Стенлі" – саме він став головним героєм 11 вересня 2001-го. Те, що зробив Рескорла, увійшло до багатьох наукових робіт як ідеальна модель поведінки у критичній ситуації, як приклад правильного і непохитного виконання обов'язків керівником служби безпеки, приклад того, як треба боротися за життя, якщо ти дійсно хочеш вижити в сучасному світі.

Найбільш приголомшливе те, що Рескорла передбачив атаку терористів на Всесвітній торговий центр за багато років до нападу. Він не був ясновидцем і не був фахівцем з боротьби з тероризмом – у нього були просто екстраординарні аналітичні здібності, які, як виявилося, перевершували роботу всіх державних структур безпеки. Він став пророком катастрофи, яку крім нього всі інші вважали примхою, і незважаючи на недовіру і кпини, Рескорла зробив все можливе, щоб коли настала катастрофа, врятувати переважну більшість довірених йому життів. Він врятував їх і загинув сам.

Рік Рескорла. Він був героєм війни у ​​В'єтнамі, нагороджений в тому числі орденом Пурпурного серця, Срібною і Бронзовою зірками. І коли в Америці в 1992 році генерал-полковник Джордж Мур випустив книжку "Колись ми були солдатами і молодими", саме Рік був зображений на її обкладинці.

Рік Рескорла
Рік Рескорлаcensor.net.ua

Після війни у ​​В'єтнамі він влаштувався працювати охоронцем у Всесвітній торговий центр, а зокрема в "Морган Стенлі". І оскільки у нього був мозок аналітика, він ніколи не розслаблявся. Одного разу він запросив свого друга для консультації щодо уразливості ВТЦ перед терактами. І той сказав, що найпростіше атакувати центр через гараж, який ніяк не охороняється. Рескорла разом з товаришем написав велику доповідну записку в адміністрацію центру, де докладно описав, чого побоюється і що потрібно робити. Цю записку благополучно проігнорували.

Через 2-3 роки після цього терорист Транзі Юзеф в'їхав на вантажівці, наповненій 77 кілограмами вибухівки в гараж ВТЦ. Стався вибух, шестеро осіб загинули, постраждали приблизно 50000 робочих і відвідувачів. Після цього в "Морган Стенлі", до Ріка стали прислухатися. Він став начальником служби безпеки. Він написав внутрішні інструкції, які зобов'язали людей

а) не слухати інструкції адміністрації ВТЦ під час теракту, оскільки вона втратила довіру;
б) під час пожежі йти тільки вниз і ніколи не йти вгору;
в) спускатися парами.

Рік Рескорла
Рік Рескорлаcensor.net.ua

І далі Рік почав проводити регулярні тренування, щоб ввести реакцію на стрес як звичну для людей. І коли 11 вересня 2001 року сталась атака терористів, він перший зрозумів, що робити. Взяв гучномовець, телефон і почав людям давати команди – взятися за руки, рухатися до виходу. Заборонив користуватися ліфтами і направляв рух парами вниз. У підсумку 99,9% співробітників банку, в якому він працював, були врятовані. Загинув сам Рескорла, який пішов рятувати старшого віце-президента банку, а той проводив переговори по телефону і ніяк не хотів відволікатися. Загинуло ще четверо співробітників служби безпеки. Решта 2687 людей були врятовані.

Дорогоцінні хвилини, виграні за роки попередніх абсолютно непопулярних тренувань, врятували життя більшості персоналу "Морган Стенлі", і всім відвідувачам. Але ціною цього дивного порятунку стало життя "Ріка" Рескорла.

Останки його тіла так і не були знайдені при розборі завалу. Його ім'я несуть меморіалі жертвам трагедії, спорудженому на місці ВТЦ, а також на інших пам'ятках від вдячних йому людей.

Рік Рескорла
/
Рік Рескорла
Рік Рескорла
/
Рік Рескорла
Рік Рескорла
/
Рік Рескорла

Попередній матеріал
У ЄС створили сайт із архівами російських фейків
Наступний матеріал
Порошенко у США проведе "дуже цікаві" переговори з представниками Пентагону
Loading...

Теракт ціною 3000 жертв: США згадує полеглих 11 вересня 2001 року

Болісний шрам в історії США: 16-ті роковини терактів 11 вересня

"Буду щасливий зустрітись із бен Ладеном": ЗМІ опублікували лист натхненника терактів 11 вересня до президента США

"Це сталося наче вчора" – Обама вшанував пам'ять жертв терактів 11 вересня

Гілларі Клінтон під час церемонії вшанування пам'яті жертв теракту 11 вересня стало зле

"Україна з вами" – Порошенко і Гройсман вшанував пам'ять жертв терактів 11 вересня