Фото fototelegraf.ru

15 років тому почалася Друга чеченська війна

  30 вересня 1999 року голова уряду РФ Володимир Путін заявив, що нової чеченської війни не буде. Того ж дня танкові підрозділи російської армії ввійшли на територію Наурского і Шелковського районів Чечні.


  Це стало початком Другої чеченської війни, яку офіційно називають “контртерористичною операцією на Північному Кавказі”.

  До цього часу бойові дії на Північному Кавказі йшли вже більше місяця - вони почалися після вторгнення в Дагестан озброєних груп під керівництвом Шаміля Басаєва і Хаттаба.

  На початку вересня в Москві, Буйнакську і Волгодонську були підірвані житлові будинки, внаслідок чого загинули понад 300 людей і більше 1700 отримали поранення, нагадує “Радио Свобода”.

  Російські слідчі заявили про “кавказький слід” у справі.

  Володимир Путін, який тоді щойно зайняв пост прем'єр-міністра, заявив, що необхідно поставити заслін міжнародному тероризму, який проник до Чечні, і запобігти розпаду Росії.

  За офіційною статистикою Міністерства оборони РФ, за період з 1999 по 2008 роки на Північному Кавказі загинули 3684 військовослужбовців, за даними МВС РФ були вбиті також більш 2 тисяч співробітників внутрішніх військ. Однак Комітет солдатських матерів називає вдвічі більші цифри. Між тим, точних даних і досі невідомо.

  Серед мирного населення, за інформацією правозахисної організації Amnesty International, втрати склали до 25 тисяч осіб.
  Попередній матеріал
  Влада Сирії підтримала авіаудари США по позиціях ісламістів
  Наступний матеріал
  ООН нарахувала в Україні майже 300 тис. внутрішніх переселенців
  Теги:
  Loading...