138 років тому народився Володимир Ленін (РОЗШИРЕНО)

  138 років тому народився Володимир Ленін, один з головних ідеологів комуністів усього світу, засновник радянської держави. Цю дату, яку раніше святкували у загальнодержавному масштабі, у наш час лише скромно згадують. Сьогодні до пам`ятника Леніну у столиці вийшли лише близько сотні представників компартії. А от до іншої споруди - колишнього музею Леніна - а нині Українського дому - з вітаннями сьогодні не прийшов ніхто, хоча ця будівля теж святкує День народження вождя. Музей побудували у 1982-му. Вже за десять років назву поміняли, а експонати заховали від загалу.
  Більше 40 тисяч атрибутів радянської влади сьогодні під землею. Їх перемістили до фондів Українського дому. Під спеціальним склом - одяг у якому ходив Ілліч. Поруч - оригінали картин із зображенням вождя. Їх малювали найталановитіші художники тих часів - переконує завідуюча музейними екпонатами. Тому такі шедеври мусять бути збережені для нащадків.

  Ніна Шилко, завідувач музейними експонатами Українського дому: "Це історичні і культурні пам`ятки. Їх треба зберігати. Молодь, якій зараз по 20, вона взагалі не бачила справжнього соцреалізму. Вона не бачила цього всього і я думаю треба дати можливість щоби вони все це подивились".

  Успадковане від радянської влади майно можна продати за кордон - натякає директор Українського дому. На світових аукціонах за такі картини можна вторгувати тисячі а то й мільйони доларів. На виручені кошти можна придбати більш потрібні музею експонати. Щоправда - жаліється директорка, продавати музейні речі не дозволяє законодавство, та й політики неодмінно роздують скандал.

  Наталія Заболотна, директор Українського дому: "Можливо ситуація ще не на часі, можливо коли притихнуть політичні пристрасті і люди зможуть тверезо підходити до питань формування вітчизняної артринку до питань удосконалення законодавства. Якто до цього підійшли росіяни і вони можуть вільно вивозити свої твори мистецтва і продавати їх на світових аукціонах, купуючи і тут щось знову повертаючи до Росії".

  Для зведення музею Леніна знесли частину Володимирської гірки - розказує пані Наталя. Окрім того зруйновали літній театр та улюблене кафе багатьох киян. Відтак, люди до музею ставились неприязно. Нині, столичним мешканцям Український дім до вподоби. А от ідею виставити ленінські експонати сприймають негативно.

  Ніна Степанівна памятає усю експозицію ще з головних залів. Вона брала участь у відкритті музею Леніна у 82 році. Тоді подивитися на ленінські раритети приїхало усе керівництво країни та тисячі українців. Сьогодні до сховища приходять хіба що художники та науковці. 

  Роман Сухан, Іван Головач, 5 канал
  Попередній матеріал
  Сьогодні відзначають Всесвітній день Землі (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...