100 років з відкриття давнього міста Мачу-Пікчу - святкують у Перу

  Ця історична пам`ятка - найвідоміша туристична принада країни. Вона має статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ювілей відзначили костюмованою виставою та світловим шоу.

  У Перу святкують ювілей відкриття Мачу-Пікчу. Сто років тому американський археолог Хайрам Бінгем - знайшов у тропічному лісі старовинне місто інків. Воно було побудоване біля підніжжя Анд в середині XV століття. Через сто років після зведення Мачу-Пікчу мешканці залишили його з невідомих причин. Зараз руїни міста є найвідомішою архітектурною пам`яткою Перу. Країна саме повертає зі США реліквії, вивезені з Мачу-Пікчу після відкриття - це 46 тисяч предметів - кераміка, коштовності та кістки.

  Алан Гарсія, президент Перу: "Тут покоїться прах наших предків, які побудували місто. Тож маємо ставитися до Мачу-Пікчу - з релігійною повагою. Нещодавно ми виграли суд і повернули третину місцевих скарбів. До кінця року - зі США повернуться усі реліквії з цього міста".

  Президент Перу Алан Гарсія - взяв участь у церемонії святкування. У костюмованому шоу показали історію міста: від створення й занепаду - до відкриття у XX столітті. Кульмінацією стало символічне жертвоприношення. Спочатку на центральній площі Мачу-Пікчу - з`явилися воїни, за ними - мирні мешканці, а тоді - й сам правитель міста з почтом. Під супровід музики та ритуальних танців він приніс жертву інкським богам - зерно й молоко.

  Перуанська влада збиралася святкувати ювілей зі значним розмахом - хотіли запросити велику кількість гостей та влаштувати феєрверки. Утім, проти - рішучо виступила ЮНЕСКО. Мовляв, на території Мачу-Пікчу і так буває забагато туристів, а салюти - можуть пошкодити безцінну пам`ятку. Тож увечері на території історичного міста - вирішили влаштувати світлове шоу.

  Попередній матеріал
  Поєднання класики й industial: Nostri Temporis дав концерт на покинутому заводі
  Наступний матеріал
  У ПР не виключають що проти Тимошенко буде порушено ще декілька кримінальних справ
  Теги: