Годинник у Києві
Годинник у Києві 5 канал

Зимовий та літній час: чи скасує Україна переведення годинників і чим це корисно

Переведення стрілок двічі на рік – застаріла схема для збереження електроенергії. Єврокомісія запропонувала скасування часових переходів у країнах ЄС у зв'язку з їх віджитком та недоцільністю

Це питання країни ЄС мають вирішити вже найближчим часом, а що ж думають українці про плюс-мінус годину щопівроку – дізнавалась кореспондент "5 каналу" Анна Брикова.

Україна вже відмовлялась від переведення годинників. 2011-го року Верховна Рада ухвалила таку постанову, але за місяць після голосування депутати скасували своє рішення. Нині в ЄС хочуть припинити переведення стрілок. В Україні слідом за Євросоюзом теж обговорюють цю ідею.

Єврокомісія
Єврокомісія5 канал


Для більшості опитаних нами українців схема переведення годинників двічі на рік - звична і не спричиняє особливих проблем. Молодь каже – на них це не впливає, а от люди похилого віку все ж зазначають: для організму такі переходи не бажані, вибиває з ритму.

Лікарі ж натомість твердять: біологічно перехід на зимовий та літній час не виправдані, але й прямих ризиків для здоров'я не несуть. Найбільше від періоду адаптації потерпають ті, хто має хронічні хвороби, проблеми із серцем, діабет. А також представники певних професій, де потрібна особлива концентрація уваги.

"Ті дослідження, які доступні, в науковій літературі кажуть, що навіть підвищується кількість дорожньо-транспортних пригод і травм на виробництві. Людина не висипається, або порушується її режим звичний, вона встає у незвичний час", – коментує головлікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка.

Годинник, час
Годинник, часDepositphotos

Продуктивність праці робітників падає саме через порушення режиму сну. Це підтверджують й кадровики. Після переведення стрілок годинників працівники дезорієнтуються, можуть проспати або, приміром, переоцінити тривалість доданої або забраної години.

"Більшість ділової активності завжди припадає на ранок, а якщо ми будемо працювати більш повільно, ми менше встигаємо. Працівникам інколи навіть доводиться затримуватися на роботі не з наказу роботодавця, а для того, щоб самому все встигнути", – зазначає президент Всеукраїньської асоціації кадровиків Вікторія Липчанська.

Згідно з уже оприлюдненими пропозиціями Єврокомісії, переведення годинників в Євросоюзі хочуть скасувати у 2019 році. Кожна країна має самостійно визначитися, за яким часом вона хоче жити – зимовим чи літнім.

Якщо у ЄС реалізують таку ініціативу, в Україні можуть так само скасувати переведення стрілок. Принаймні, в Мінекономрозвитку на наш запит відповіли: услід за ЄС розглянуть таку ідею.

Анна Брикова, Антон Андрущенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

Як найшвидша людина світу відсвяткувала перший забіг у невагомості – ФОТО

Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/
Усейн Болт у невагомості
/

Попередній матеріал
"Приховав": в Одесі під час обшуку поліції чоловік викинув у вікно фугасний снаряд
Наступний матеріал
На Гонконг обрушився руйнівний тайфун "Мангхут" – відео