Єдиний діючий годинник Середньовіччя, Прага

Висів з 1410 року: чому у Празі знімають єдиний діючий годинник часів Середньовіччя

5 канал

На Староміській площі чеської столиці цей астрономічний годинник встановили понад 600 років тому

Один із найвідоміших годинників світу – куранти у Празі – зупинили і зняли для реставрації. Це перша масштабна реставрація від часів Другої світової війни, передає "5 канал".

Як стало відомо, відновлювати годинник будуть приблизно півроку. За цей час мають поміняти усі сучасні деталі годинника, а от старовинні обіцяють полагодити й повернути на місце.

"Цього разу ми проведемо масштабну реставрацію цілого годинника. Полагодимо його – дістанемо усі сучасні частини. Але історичний вигляд збережеться", – запевнив годинникар Петр Скала.

Курантам понад 600 років. Вони треті найстаріші та єдині діючі куранти часів Середньовіччя. На стіні міської ратуші на Староміській площі Праги цей астрономічний годинник встановили 1410 року.

Окрім власне годин, куранти показують день, місяць, рік, положення знаків Зодіаку і час сходу та заходу Сонця і Місяця. Щогодини празькі куранти б’ють точний час, а рухомі фігури у циферблаті розігрують дійство за участі 12 апостолів, смерті, янгола та фігур, що уособлюють людські гріхи.

Старовинний годинник у Празі
Старовинний годинник у Празі
Фото: 5 канал

Востаннє таку масштабну реставрацію робили у 1948 році, тобто 70 років тому. Нині – саме час для наступної, щоб зберегти цей годинник для майбутніх поколінь.

"Нам бракуватиме цього годинника. Усі туристи запитують про нього, всі приходять помилуватися, а тепер  треба чекати невідомо скільки", – жаліється мешканка Праги. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ