Зимова рибалка небезпечне хобі [відео]

    За одинадцять днів нового року на Київському водосховищі врятовано двох любителів зимової риболовлі. Незавжди безпечне хобі з року у рік не втрачає своєї популяррності. Рятувальники застерігають, що невдалі посиденьки з вудкою на кризі можуть скінчитися - обмороженням, а у гіршому випадку і утопленням. Щоб попередити - рибалок про небезпеку - МНСники вийшли на кригу, з ними і Андрій Ковальов.

    Стрибає в ополонку сьогодні виключно у навчальних цілях - професійний водолаз. Бідкається, що любителі зимової рибалки, які падають у крижану воду, практично приречені, адже не знають елементарних правил порятунку. Головне ж:

    Йосип Іваніщук, матрос-рятувальник Київської обсласної служби порятунку: "Щоб без паніки, а то люди попадають - панікують. А тут треба обережно не спіша. Виліз спиною, пару раз перекотився проліз трошки, встав і пішов спокойно".

    Ігор Ровненко, начальник рятувально-водолазної служби Київської області: "Наші рибалчки купують спорядження, яке дуже не дешеве, а потратитися на рятувальний желет - на спеціальне легке тепле спорядження, я думаю, що це можливо і потрібно робити".

    У селі Лютіж, що на Київщині рибалять біля рятувальної станції. Тут - демонструють найпростіші засоби порятунку - мотузки та рятівні кола.

    Андрій Ковальов, "5 канал": "На сторожі спокою зимових рибалок стоїть і спеціальна рятувальна техніка - глісер, або ж катер на повітряній подушці. Рятувальники кажуть, якщо рибалки ненароком потраплять на крижину, яка буде дрейфувати, хоч би й посеред київського водосховища - врятують і там".

    Не тільки за рибою, а й просто щоби відпочити - сходяться на замерзлий Дніпро - чоловіки з Лютіжа. При цьому, кажуть, важливо не замерзнути. Зігріваються - хто чим може. Не нехтують і горілкою, хоча про неї воліють не говорити.

    Геннадій Бондаренко, начальник служби цивільного захисту у Вишгородському районі: "Алкоголь і льод і вода - вони зовсім не сумісні. Чай, чай, і ще раз чай, а краще з лимоном".

    Також водолази застерігають - не підходити близько до розламів льоду, які виникають на водосховищах через постійну зміну рівня води. Кажуть - крига тут нестабільна.

    Андрій Ковальов, Іван Вірченко, 5 канал

    Попередній матеріал
    Рибалку, який дрейфував на крижині Каховськом водосховищем врятували МНС-ники
    Наступний матеріал
    У Донецьку автобус наїхав на дитину з санчатами
    Теги:
    Loading...