Євромайдан SOS-2017
Євромайдан SOS-2017 5 канал

Звичайним людям, які роблять надзвичайні речі: Вручення премії "Євромайдан SOS-2017"

Як зізналися члени журі, для них невимовно важким був вибір із цілого сонму гідних історій та визначних людей, які своєю працею демонструють справжню благодійність. А необхідно було зі понад 100 претендентів обрати лише трьох лауреатів

Їх історії надихають і слугують для інших прикладом небайдужості, дієвості та надзвичайної сили. У столиці відбулося нагородження найкращих – волонтерською премією "Євромайдан SOS-2017". Таку відзнаку вручають уже четвертий рік поспіль. Хто став лауреатом з понад сотні номінантів – знає кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

Надвечір в Українському домі просто зашкалювала концентрація людей, "які надихають своєю любов'ю, силою, небайдужістю, а також вражають життєвими історіями". Сюди прийшли 104 номінанти на волонтерську премію "Євромайдан SOS". Подати кандидатуру міг будь-хто. Необхідно було відповідати трьом критеріям: 1) волонтер не може належати до керівних органів політичної сили, 2) за свою діяльність не має отримувати зарплату, 3) в реалістичності та реалізованості волонтерського проекту не має бути сумнівів.

Як зізналися члени журі, для них невимовно важким був вибір із цілого сонму гідних історій та визначних людей, які своєю працею демонструють справжню благодійність. А необхідно було вибрати лише трьох лауреатів.

"Це був неймовірно важкий вибір. Всі долі дивовижні, всі долі прекрасні", – зазначив правозахисник і член журі Мирослав Маринович. Як пояснила волонтер і член журі Леся Литвинова: "Коли я вибирала тих кандидатів, які найбільше припали до серця, я вибирали саме серед тих, хто робив неможливе для себе особисто".

Цього року премія "Євромайдан SOS-2017" відійшла Марлену Асанову, Олені Єгоровій та Олексію Долі.

Кримський татарин Марлен Асанов зробив надзвичайно багато добрих справ у Криму, окупованому Росією. Він допомагав кримським татарам і понад 100 дітям політв'язнів, підтримував сім'ї, членів яких викрали, вбили чи переслідують російські силовики. Про його дії стало відомо ФСБ, і 11 жовтня 2017 року в дім Асанова увірвались силовики "ФСБ Криму" й заарештували його. Чоловік і досі перебуває в СІЗО, тож нагороду за нього отримали представники руху "Кримська солідарність", учасником якого є Марлен.

Другого лауреата премії, вченого-етнографа Олексія Долю, відомого ще як "Святий Миколай", представила член журі Анжеліка Рудницька. Вона зауважила, що Олексій багато разів звертався до відповідальних на державному рівні щодо затвердження програми психологічної реабілітації бійців АТО. Сам Доля має надію, що його волонтерство заради психологічної та медичної реабілітації бійців усе-таки стане державним обов'язком.

Третій лауреат – постійний волонтер опікового центру при Київській міській клінічній лікарні №2 Олена Єгорова – допомогла дуже багатьом хворим. З її ініціативи та на зібрані нею кошти у палатах опікового відділення зроблено капітальний ремонт, як зазначила Марічка Падалко, представляючи Олену.

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Осмаєву та Окуєвій вручили першу нагороду імені Героя України Марка Паславського

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Лондоні біля багатолюдного різдвяного ярмарку вибухнув автомобіль
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": донецький художник, що побував у полоні – Сергій Захаров ("Мурзилка") в ефірі "5 каналу"
Loading...