ЗСУ
ЗСУ Facebook / Генштаб ЗСУ

ЗСУ можуть FPV-дронами дістати до окупантів на третині лівобережжя Херсонщини: чому ці плацдарми важливі – військовий експерт

Читайте по-русски
Наразі окупанти змушені визнати успішні дії Збройних сил України, і не тільки в аспекті розширення плацдарму

За повідомленням Генштабу ЗСУ, за минулу добу на Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру витіснити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра. Так, протягом доби здійснив 2 безуспішні атаки на позиції наших військ у районі населеного пункту Кринки Херсонської області. Варто зауважити, що ЗСУ мають певні успіхи на Херсонському напрямку. Експерт з військових питань, історик та юрист Дмитро Снєгирьов пояснив важливість цього плацдарму. 

Українським захисникам вдається не тільки утримувати плацдарм на лівому березі Дніпра, в районі села Кринки, а й розширювати його. Крім того, ЗСУ збільшили дальність ураження FPV-дронів до 20 км, а це фактично третина контрольованої загарбниками території Херсонщини. 

"Розширення зони присутності на лівому березі Дніпра до 1,5 кілометра і вглиб до 300 метрів – це дуже серйозні успіхи Збройних сил України, з огляду на ту кількість особового складу російської окупаційної армії, яка зосереджена в районі села Кринки. Наразі окупанти змушені визнати успішні дії Збройних сил України, і не тільки в аспекті розширення плацдарму, а й використання FPV-дронів і засобів ураження", – зауважив експерт.

Снєгирьов зазначає, що враховується два фактори. Перший – географічний, позаяк правий берег Дніпра, що контролюється Збройними силами України, вищий, ніж лівий. І, відповідно, тактико-технічні характеристики озброєння виробництва західних країн, які є в Сил оборони України, у півтора-два рази перевищують російські. І тому фактично всі окуповані території лівобережжя перебувають під вогневим контролем українських захисників.

Крім того, українські захисники збільшили дальність ураження FPV-дронів до 20 км, а це фактично третина контрольованої загарбниками території Херсонської області. 

"Тому фактично російські окупанти не можуть зараз проводити ротацію особового складу та вивезення поранених. Вони самі визнають, що ситуація досить критична. Натомість на Херсонському напрямку Силам оборони України вдалося створити перевагу в засобах радіоелектронної боротьби. Окупанти змушені визнати, що успішна робота українських РЕБ фактично заглушила можливість російської сторони масово використовувати ті же FPV-дрони і вести, відповідно, успішну контрбатарейну боротьбу", – пояснює експерт.

При цьому, якщо говорити про широке використання засобів радіоелектронної боротьби на фронтах – у ЗСУ виникають певні труднощі. Це насамперед той сегмент, який українські Збройні сили мають отримувати від західних партнерів і наполягати на розширенні самої лінійки засобів радіоелектронної боротьби.

"Наразі створена передумова для розширення зони присутності українських військ на лівобережній Херсонщині. Причому самі окупанти відзначають той факт, що їм не вдається скинути українських військових в Дніпро і, відповідно, ліквідувати український плацдарм. Самі окупанти відзначають високий рівень контрбатарейної боротьби ЗСУ і високий, успішний рівень використання засобів радіоелектронної боротьби", – зазначає експерт.

"Зауважу, що йдеться не про один плацдарм, а про низку плацдармів. ЗСУ використовують тактику так званих "тисячі порізів", завдаючи одночасно ударів у декількох місцях. Це так званий туман війни, який не дозволяє росіянам зрозуміти чітко, де буде головний удар, а де, відповідно, відволікаючий", – наголошує Снєгирьов.

За його словами, ключове значення українських плацдармів на лівому березі Дніпра полягає саме у відстані від них до кордонів із тимчасово окупованим Кримом. Це близько 60 кілометрів. Для порівняння, відстань від українських плацдармів на Оріхівському напрямку в Запорізькій області до адмінкордонів з АР Крим – близько 160 кілометрів. 

Натомість у Запорізькій області йдеться про ешелонований характер оборони російських військ, тоді як у Херсонській області ситуація дещо інша. За оцінками фахівців, не зафіксовано присутності оперативних резервів російських окупантів. Вони чудово розуміють, що перебувають під постійним вогневим контролем з боку Збройних сил України. А це дає передумови говорити про можливе успішне просування ЗСУ безпосередньо до адмінмежі з АР Крим.

Нагадаємо, українські прикордонники показали ексклюзивні кадри перших боїв за лівий берег Херсонщини.

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Майно проросійського ексміністра освіти Табачника перейшло в управління ФДМУ
Наступний матеріал
МЗС запустило аватар із штучним інтелектом для спілкування з пресою: як працюватиме Вікторія Ші – сюжет
Loading...
Сигнал путіну: російські інженери співпрацють з РДК за 2000$ – "Хто з Мірошниченко?"

Сигнал путіну: російські інженери співпрацють з РДК за 2000$ – "Хто з Мірошниченко?"

"Три в одному": як нищить ворога гармата Melara, яка працює за принципом гаубиці, протитанкового озброєння і навіть міномета

"Три в одному": як нищить ворога гармата Melara, яка працює за принципом гаубиці, протитанкового озброєння і навіть міномета

Бліндажі розвалює на раз-два! Орки аж пищать, коли чують "Бабу-Ягу" – "Невигадані історії"

Бліндажі розвалює на раз-два! Орки аж пищать, коли чують "Бабу-Ягу" – "Невигадані історії"

Найманці з Непалу масово дезертирують з російської армії – ГУР

Найманці з Непалу масово дезертирують з російської армії – ГУР

"Я живий, хоча мав померти, а позиції – втрачені": письменник і журналіст Асєєв дістав поранення на фронті

"Я живий, хоча мав померти, а позиції – втрачені": письменник і журналіст Асєєв дістав поранення на фронті

В Україну повернули трьох дітей з окупованої Херсонщини

В Україну повернули трьох дітей з окупованої Херсонщини