Знову будівельний конфлікт поблизу Софії Київської

  Національний заповідник Софія Київська під загрозою знищення. У цьому переконані мешканці сусідньої вулиці Гончара. Нині на ній зводять елітний житловий будинок. Від роботи потужної техніки у стінах прилеглих споруд з`являються тріщини. Тому і сама Софія під загрозою - упевнені люди. Заборону на будівництво вже ухвалювали і суди, і столична прокуратура. Однак будівельники переконують - з документами усе гаразд і будівництво законне.

  Нові тріщини на стінах зявляютьcя ледь не щодня - розповідає Любов Василівна. Каже, усе через будівництво, яке видно з вікна її квартири. Згоди на таке сусідство у жінки ніхто не питав. Лише попередили - єдине вікно у спальні доведеться замурувати. Гарантій, що хтось оплатить ремонт - жодних. 

  Любов Пшегорлінська, мешканка пошкодженого будинку: "На словах сказали, ну вы же сейчас ремонт не будете делать. а после стройки сделаем. но єто все на словах. Сделают стройку и конец. потом До свидания. Мы Вам сделаем подсветку. Что значит сделают подсветку они?"

  Будівництво на Гончара взагалі незаконне - переконані мешканці вулиці. Окрім сусідніх будинків, які вже страждають, під загрозою Софія Київська. Загальнонаціональна памятка - за кількасот метрів від новобудови. На території так званої буферної зони, яка перебуває під охороною  Юнеско.

  Ірина Никифорова, активістка об`єднання громадян: "Вот указана стройка, наше строительство, вот пунктирная линия. Затверджено наказом міністерства клуьтури і туризму, 2005 год. Пунктир - межа території особливо суворої охорони".

  Представник забудовника: "Ми надамо Вам зараз усю дозвільну документацію..."

  Усі документи є. Усі заборони оскаржені,- переконують інвестори будівництва. Навіть сусідні будинки застрахували. Щоправда загальна сума страховки - 5 мільйонів гривень за 5 споруд у самісінькому центрі Києва. За замуровані вікна, переконує інвестор, з кожним мешканцем домовилися заздалегідь.

  Олег Верховський, юрист інвестора будівництва: "Вирішувати питання тільки тому, що ми такі хороші і хочемо це зробити - так не можна. Тут питання іде про завдання жителям яких-то незручностей, на які повинні вони отримати адекватну компенсацію, ту на яку вони.. не те що вправі розчитувати, а яку вони хочуть. Це питання переговорного процесу і свого часу таких компромісів було досягнуто".

  Роман Головня, протестувальник: "Це буферна зона Софії Київської, це історія тисячорічч, яка творилася на цій святій землі. І ми не дозволимо, я, як українець безпосередньо, як людина,- не дозволю на цій землі проводити такі нахабні дії і знищувати нашу історію".

  Мітинги і протести під огорожею новобудови вже не дивина. Останній - місяць тому - закінчився розбиттям бетонної огорожі, сутичкою з охоронцями, і постраждалими від газових балончиків. Тепер активісти мають намір дати інвестору тиждень на вирішення конфлікту мирним шляхом. Потому обіцяють поставити біля будівництва намети і розпочати безстроковий протест.

  Роман Сухан. Сергій Кондратьєв. 5 канал.

  Попередній матеріал
  Літак з українцями розбився у Конго?
  Наступний матеріал
  Програми "5 каналу" - номінанти "Телетріумфу"
  Теги:
  Loading...