Розмінування полів
Розмінування полів 5 канал

Знешкоджують "ехо війни": як на Луганщині армійці ЗСУ очищають гектари замінованих полів

Читайте по-русски
Усі знайдені боєприпаси везуть до спеціально обладнаного полігону для знешкодження

У 2015-му році саме тут, на Луганщині, був крайній рубіж українського війська. Армійці встановлювали мінні поля, щоб не допустити прориву ворожої техніки. За 4 роки війни українська армія істотно просунулася вперед і ці мінні загородження втратили свою актуальність.


Любомир знаходить боєприпаси в землі за допомогою металошукача.

"Деякі видно візуально, деякі через погодні умови просаджені в ґрунти. Такий металошукач спокійно знаходить міни. Він не наш. Він іноземний. І протипіхотні теж знайде", – зауважує військовослужбовець.

Декілька хвилин – і вилучена ще одна протипіхотна міна. За три дні роботи на Луганщині сапери знайшли та знешкодили їх понад півсотні.

"Ми їх знімаємо, забираємо. Підривники серії МВЧ викручуємо, переводимо в транспортне положення і окремо складаємо від самих мін", – пояснює боєць Тарас.

Армійці шукають вибухонебезпечні пристрої за картами мінних полів. Проте, кажуть, там позначено далеко не все. На ділянках, де раніше проходила лінія фронту, багато нерозірваних та залишених ворожими диверсантами боєприпасів.

"Це потрібно, щоб запобігти підриванню техніки, яка буде просуватися цим шляхом. Ми пройшли мінне поле, яке було позначене на формулярі і додатково пройшли на наявність другорядних мін", – запевняє український захисник.

Усі знайдені боєприпаси везуть до спеціально обладнаного полігону для знешкодження.

Для розмінування цього мінного поля розміром близько 3 гектарів армійцям знадобиться кілька днів. А загалом роботи вистачить ще на багато років, навіть після завершення війни на сході.

"Є така річ, таке поняття "ехо війни". Ще після Другої світової знаходяться снаряди і все решта. А коли землю обробляють, чіпляють – і воно спрацьовує. Ми тут для того, щоб того "ехо війни" не було", – наголошує Любомир.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Виготовлялися в Росії: у зоні ООС було знайдено заборонені міни "Охота"

/
/
/
/
/
/
/

 

Попередній матеріал
800 ДТП лише за тиждень: у поліції пояснили, чому в Києві зросла кількість аварій – сюжет
Наступний матеріал
РФ має негайно звільнити українських моряків, адже підстав для їх утримання немає – Волкер
Loading...

Евакуювали 2 тис. осіб: у Києві "замінували" ТЦ на Майдані Незалежності

100 тис. боєприпасів за 2 місяці: ДСНС розмінувала територію навколо арсеналу в Ічні

У Херсоні замінували автомобіль, що стояв поблизу школи