Змагання з перегонів роботів - відбулися у Львові [репортаж, відео]

  Участь взяли 17 команд із Тернополя, Львова, Івано-Франківська, Чернівців та навіть із Білорусі. Моделі роботизованих автомобілів та програмне забезпечення розробили самі учасники. Судді кажуть - на трасі змагаються не машини, а інтелекти їхніх творців.

  Богдан Москаль із Тернополя перед самим стартом ретельно перевіряє свою машину. Каже, його команда стартуватиме у цих змаганнях уже вчетверте. Щоб перемогти - треба щоразу оновлювати та вдосконалювати програмне забезпечення. Адже траса змінюється, і автомобіль-робот має самостійно обганяти суперників та долати перешкоди, що виникають під час перегонів.

  Щоби стати переможцем змагань, у кожному з трьох заїздів роботи мають якнайшвидше подолати 10 кіл, а це 500 метрів складної траси із крутими віражами та швидкісною прямою. Пробні заїзди засвідчують, що не всі автомобілі зі штучним інтелектом здатні здолати такий маршрут.

  Першою до фінішу прийшла - машинка команди з Тернополя. Проте насправді - річ зовсім не у перемозі кажуть судді - науковці університету "Львівська політехніка". Спортивна траса - це полігон, на якому випробовують системи, які з часом можна впровадити у велике автомобілебудування.

  Для більшого драйву на наступні змагання українці хочуть запросити поляків та канадців. Щоб на трасі з`ясувати чиї роботи швидші, а штучний інтелект вищий.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал


  Попередній матеріал
  МЗС: українці в Єгипті не просяться додому
  Наступний матеріал
  У Полтаві - вшановували сало [репортаж, відео]
  Теги: