www.glavny.tv

Смерть українця у виправній колонії РФ: стали відомі подробиці трагедії та ім'я загиблого

  Ув'язнений був тяжко хворий, однак російський суд відхилив клопотання про скасування йому міри покарання через хворобу

  У російській виправній колонії 8 вересня помер громадянин України Валерій Керімов. В окупованому Криму його засудили до 6 років позбавлення волі. Про це під час прес-конференції в Києві розповів експерт Української Гельсінської спілки з прав людини Роман Мартиновський, передає "Радіо Свобода".

  Як стало відомо, трагедія сталася у колонії №1 у Республіці Адигея Російської Федерації. За словами Мартиновського, ув'язнений був тяжко хворий, у тому числі на туберкульоз та гепатит "В" і "С", проте відповідна медична допомога надана не була.

  "У цій колонії, як і в інших в Російській Федерації, є неписане правило – адміністрація забороняє засудженим мати на руках будь-які медичні документи, що підтверджують стан їхнього здоров'я. А без документів дуже складно поскаржитися в якийсь орган, а тим більше в Європейський суд з прав людини", - повідомив він.

  За словами правозахисника, ув'язнений звертався з клопотанням про скасування йому міри покарання у зв'язку з тим, що "мав захворювання, яке дає громадянину право бути звільненим від відбування покарання, відповідно до російського законодавства". За два тижні до смерті російський суд відмовив Керімову в задоволенні клопотання.

  "Незважаючи на вжиті адвокатом і українськими правозахисниками дії, в російській в'язниці так і не надали можливість обстеження та лікування для ув'язненого", - йдеться у повідомленні.

  Як стало відомо, Керімов перебував під вартою з грудня 2014 року. На початку 2016 року його вивезли на територію Росії, звідки він звернувся до українських правозахисників із проханням допомогти в переведенні на територію України. Згодом у Гагарінському та Балаклавському судах Севастополя окупанти засудили чоловіка  до 6 років позбавлення волі.

  Дивіться також: Після виписки з лікарні кримського політв'язня Кольченка помістили до штрафного ізолятора

  За даними правозахисників, у подібній ситуації у в'язницях РФ перебувають шість громадян України, які були засуджені в Криму. Це Іван Федірко, Валерій Макаров, Віктор Луцишин, Євгеній Давидов, Юрій Саєнко, Андрій Лугін. Як зазначається, їх стан здоров'я погіршується і потребує негайного лікування.

  Водночас, додамо, що Мартиновський не мав на увазі політичних в'язнів. 

  Як повідомлялося, за міжнародним правом ув'язненими є всі жителі Криму. Про це заявив народний депутат України VIII скликання Георгій Логвинський під час прес-конференції щодо ненадання медичної допомоги українським громадянам, яких було примусово вивезено до російських в'язниць.

  Попередній матеріал
  Безсмерний: Сьогодні в районі Станиці Луганської йде одразу два бої
  Наступний матеріал
  У рамках нового проекту ЄІБ виділить €50 мільйонів кредитних гарантій для українського бізнесу

  Тука розповів, скільки бойовики заробляють на в'язнях щомісяця

  Логвинський: За міжнародним правом ув'язненими є всі жителі Криму

  Прес-конференція щодо ненадання медичної допомоги українським громадянам, яких було примусово вивезено до російських в'язниць - відео

  Після виписки з лікарні кримського політв'язня Кольченка помістили до штрафного ізолятора – правозахисники