З'явилось відео спроби масового арешту кримських татар російськими окупантами

Озброєні російські окупанти здійснили спробу масового арешту відвідувачів мечеті у селищі під Сімферополем

У мережах з'явилось відео нового акту залякування, здійсненого російською окупаційною владою проти місцевого населення у Криму. Запис місцевому сайту "15 минут" передали свідки інциденту. У виданні його назвали "зачисткою" кримських татар працівниками ФСБ".

На оприлюднених кадрах – російські силовики в одностроях у т. зв. "міському" камуфляжі (що передбачає їхню приналежність до структур МВС РФ чи "росгвардії"), у масках і з автоматичною зброєю намагаються затримати одразу всіх відвідувачів мечеті після молитви, не пред'являючи жодних документів і підстав для такого масового затримання і силової акції. Позад них стоять автобуси та автозаки, призначені для масових арештів. Після словесної перепалки люди відмовляються виконувати команди окупантів "як барани", і росіяни відступають.

Цікаво, що єдиний представник окупаційної влади не у формі та без маски під час умовлянь татар підкоритись припускається цікавої обмовки – звертається до людей російською мовою із фразою "будьтє ласкови". Це схоже на кальку з української, що може свідчити про те, що перед нами – зрадник із числа колишніх українських правоохоронців, якого окупанти відправили виконувати для них "чорну роботу". Служба безпеки України відслідковує "кар’єрні успіхи" таких персонажів і навіть опублікувала їхній повний список та відповідний відеоролик до роковин російського вторгнення.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні у селищі Молодіжне під Сімферополем від 30 до 50 озброєних російських окупантів оточили мечеть після молитви і затримали до 100 осіб. Їх намагались відвезти у невідомому напрямку, однак були змушені відпустити. Усім кримським татарам, яких хотіли затримати, дали вказівку з'явитися самостійно до відділень окупаційної поліції.

Попередній матеріал
У МОН змінили дизайн атестатів і дипломів
Наступний матеріал
Російські найманці обстріляли українських військових на Маріупольському напрямку

У Криму озброєні окупанти оточили мечеть і затримали до 100 осіб

Джемілєв оприлюднив список кримських татар, яких ув’язнили російські окупанти

Головний редактор QHA презентувала комунікаційну кампанію "18 травня ми всі – кримські татари"

В анексованому Криму не дозволили проводити Хидирлез окремо від прокремлівського заходу

Чубаров анонсував масовий мітинг на Чонгарі до 72 роковин депортації кримських татар

Кримськотатарський ресурсний центр опублікував огляд правопорушень в окупованому Криму