Житомирянин довів у суді - за законом закордонний паспорт коштує 170 грн. [відео]

  170 гривень і не більше мають платити люди за оформлення закордонного паспорту в Україні. Це довів у суді житомирський активіст. Окружний адміністративний суд ухвалив, що єдиний обов`язковий платіж - це державне мито, а решта проплат, які виставляють співробітники міграційної служби - необов`язкові.

  До суду житомирець Іван Фурлет пішов після того, як у паспортному столі його зобов`язали оплатити цілу низку довідок і послуг. Без оплати бланку паспорта і послуг міграційної служби - документи у нього не прийняли.

  Іван Фурлет, активіст руху "Стоп свавіллю у паспортних столах": "Вимагати в мене оплати послуг, яких я не потребую, це незаконно. Про бланк паспорту – це взагалі абсурд. Бланк паспорта – це є власність держави,і вона ніколи не може продаватися, як хліб у магазині громадянину України".

  Упродовж трьох місяців суд розглядав справу - і виніс вирок на користь активіста. З копією судової ухвали він знову рушив до міграційної служби. Цього разу - документи в нього прийняли, але повідомили:подали апеляцію, тож паспорт видадуть лише за рішенням суду.

  Працівник паспортного столу: "Ви платите 170 гривень. Але відмовляємо у видачі закордонного паспорта. Ми його виготовляємо, буде рішення суду, що суд дозволяє цій людині видати закордонний паспорт – без питань".

  Для тих, хто хоче отримати паспорт без судової тяганини - він має коштувати 377 гривень, Але люди, які стоять у черзі, озвучують інші суми:

  Відвідувачі паспортного столу: "640 гривень!"

  Відвідувачі паспортного столу: "Я вже заплатила 667 гривень".

  Відвідувачі паспортного столу: "Ну, мне дали платежку на 600 с копейками. Вот бумажка, не знаю, на что".

  Анатолій Федорчук, заступник начальника управління державної міграційної служби у Житомирській області: "380 гривнів! Ми лишніх коштів не берем. Всі інші послуги надають представники цього підприємства".

  Активісти кажуть - працівники міграційної служби направляють людей до установ, які надають необов`язкові платні послуги. Тож закликають не платити зайвого.

  Марина Люта, житомирянка: "Дякуючи активістам, я заплатила значно меншу суму – 377 грн. 15 коп. Переді мною була жіночка, вона заплатила на 390 гривень більше, ніж потрібно".

  Іван Фурлет, активіст руху "Стоп свавіллю у паспортних столах": "Якщо за 2012-й рік в Україні було видано близько мільйона паспортів, і якщо з кожного паспорта людина переплатила як мінімум 400 гривень, то можна сказати, що 400 мільйонів гривень – це та сума, яка пішла з кишень громадян і надійшла в приватні руки".

  Вже за місяць Іван Фурлет збирається знову навідатись до міграційної служби по свій паспорт. Каже, якщо у видачі відмовлять - знову піде до суду.

  ОксанаТрокоз, Володимир Жабровець,  Житомир, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Виконком УЄФА затвердив зразки заявок на проведення матчів Євро-2020
  Наступний матеріал
  Католики вшановують Страсну п`ятницю
  Теги:
  Loading...