5.ua

Жителі Сумщини допомагають військовим рити окопи

  Десятки танків, військові машини та сотня солдатів обживаються просто обабіч траси Київ-Москва неподалік Ромен на Сумщині. Звідки приїхали - вояки не зізнаються. Кажуть лише, що у них тут тактичні навчання. Місцеві ж мешканці заповзялися допомагати військовикам - провізію носять цілими ящиками.

  Хтось з лопатами, а хтось і техніку свою привіз. Так роменчани допомагають воякам рити окопи.

  Валерій, мешканець м. Ромни, Сумської області: "Ми скажи те: хай кацапи тремтять там. Покажемо їм, пилі дамо. Не все у нас так погано, як вони там думають".

  Військовий: "Є чим захищатись, і є чим воювати".

  Хто не має часу копати - везе воякам провізію, одяг та взуття. Солдати зізнаються, запас харчів у них уже на кілька днів. Місцеві мешканці наголошують, якщо доведеться - готові пліч-о-пліч із солдатами захищати Батьківщину.

  Перший чоловік: "Будемо відстоювати свої позиції, свою землю".

  Другий чоловік: "У нас, українців, сила волі і дух – це наша головна зброя".

  Третій чоловік: "Ми передавали продукти, шкарпетки, теплі речі, що іще, полотенця, туалетний папір".

  Четвертий чоловік: "Питали що ще потрібно, поки нічого не кажуть, може стісняються сказати, бо якісь сором’язливі хлопці".

  Звідки передислокувалися - вояки не зізнаються, кажуть, то військова таємниця. Про навчання теж не багатослівні. Розповіли лише, що приїхали під Ромни за навчальною тривогою. І не перестають дякувати за гостинність місцевим.

  Михайло Гірьняк, командир взводу: Населення за нас, дуже підтримує, приносять всякі продукти, допомагають всякі продукти, вже не маємо де розміщати, вже відмовляємось, бо скоро будемо жити надворі – немає куди продуктів ложить.

  Не на камеру військовики зізнаються - єдине чого зараз хочуть, аби окопи довелося копати лише для навчань, а не для реального бою.

  Ігор Стрельцов, Володимир Спасьонов, Сумщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Журналісти Першого національного влаштували пікет під ГПУ
  Наступний матеріал
  Росія оцінила "діру" в бюджеті Криму у 80$ млн