5.ua

Журналісти: українські репресивні закони – абсурдніші та жорсткіші за російські [відео]

  Там закликали усю медіа-спільноту до негайної мобілізації та протестів. За словами голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова, Миколи Томенка, за процедурою, президент може підписати скандальний закон не раніше, ніж за три дні. Упродовж цього часу журналісти мають активно і публічно опиратися ухваленню документа. А якщо Віктор Янукович його підпише – цей закон можна ігнорувати і порушувати, вважає Томенко, адже голосували його з грубими порушеннями. На думку медіа-експертів, автори закону – регіонали Колесніченко і Олійник – усе списали із законодавства Російської федерації. Щоправда, український варіант містить навіть абсурдніші та жорсткіші норми, аніж російський.

  Юрій Луканов, голова Незалежної медіа-профспілки України: «Наприклад, така стаття, як наклеп. В Росії максимальне покарання - це п’ять мільйонів рублів, то в нас – до двох років в’язниці. За організацію масових заворушень в Росії – десять років в’язниці, в Україні – п’ятнадцять».

  Микола Томенко, голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформації: «Спалити ці всі папери, умовно кажучи. Бо це знищує усе, що було в свободі слова. Я почитав по закону, що навіть коханки і коханці суддів підпадають під категорію недоторканих – про них не можна нічого поганого писать, про них не можна нічого поганого казать, не оприлюднювати, не ображати їх, не нервувати. Єдине позитивного, що я знайшов в цьому Законі, це те, що не обов’язково плакать, коли помирають високопосадовці, і не обов’язково аплодувати активно, коли вони виступають».

  Попередній матеріал
  Експерти: Янукович засунув голову у зашморг, сплетений у Кремлі [відео]
  Наступний матеріал
  Янукович підписав одіозний закон про бюджет