5.ua

Експерти: Янукович засунув голову у зашморг, сплетений у Кремлі [відео]

  Політологи прогнозують: якщо після набуття чинності цих документів почнуться масові арешти – санкції проти української влади стануть реальністю. Водночас, фахівці не виключають зростання протестних настроїв серед населення через учорашні події в парламенті. При цьому побоюються, що в неділю, коли на Майдан Незалежності знову вийде багато людей, не обійдеться без провокацій з боку влади. Тільки тоді вже силовий сценарій розгону буде законним. Виходом із ситуації, що склалася, експерти називають вихід із Партії регіонів депутатів, які виступлять проти вчорашнього голосування, та – як наслідок – переформатування парламентської більшості. Сподівань на те, що влада схаменеться, чи на те, що кризу можна вирішити за столом переговорів – на думку фахівців – немає.

  Олексій Гарань, політолог: «Очевидно, що в неділю вийде багато людей на вулицю і очевидно, що це теж частина сценарію влади, запущеного вже давно, ще в листопаді місяці – це, я думаю, російський сценарій. Результат його – Янукович має бути замараний в крові, міжнародна ізоляція Януковича і він здає все з потрохами Росії. Процес почався, він засунув голову у зашморг, який сплетений у Кремлі. Питання тільки в тому, щоб остаточно його туди затягнути».

  Володимир Фесенко, політолог: «Одна річ – застосовувати ці міліцейські репресії проти десятків людей точково, інша річ – пред’являти звинувачення тисячам. Буде активний спротив, або отой самий перехід до поліцейської держави. Якщо застосовувати ці санкції – попередження про санкції стануть реальністю».

  Попередній матеріал
  Майданівці пікетували кордони міліції під АПУ [відео]
  Наступний матеріал
  Журналісти: українські репресивні закони – абсурдніші та жорсткіші за російські [відео]