СТОП 5 канал

Через РФ до України: "5 канал" довідався, як місцеві на Луганщині незаконно перетинають кордон

Звичайні пасажири частіше оминають єдиний законний пункт перетину в регіоні – "Станицю Луганську"

Понад 200 порушників державного кордону щодня фіксують прикордонники на Луганщині. Через небажання оформлювати перепустку мешканці окупованих районів намагаються в’їхати до підконтрольної Україні території через Російську Федерацію.

Як зазначається, офіційно перетнути лінію розмежування на Луганщині можна лише у Станиці Луганській. Однак ті, хто не бажає оформлювати перепустку, намагаються зробити це у Міловому. Через контрольовані бойовиками ділянки кордону громадяни виїжджають до Росії, а звідти – в Україну.

Натомість через контрольовані бойовиками ділянки кордону, зокрема через "Ізварине", автобус заїжджає на територію Росії. Далі пасажири повертаються на територію України через контрольований Києвом пункт пропуску "Мілове".

Місцеві кажуть, що їхати через "Станицю Луганську" незручно через великі черги. Прикордонники ж у свою чергу переконують: більшість порушників – пенсіонери, які бажають переоформити виплати на контрольованій Києвом території.

"У 2014 році рішенням Кабінету міністрів України пункти пропуску "Ізварине", "Должанський" та "Червонопартизанск" були закриті. Вважаємо, що вони перетнули державний кордон незаконно", – пояснює ситуацію начальник прес-служби Луганського прикордонного загону ДПСУ Руслан Грех.

На місці прикордонники складають протоколи про адмінпорушення. Згідно з ними, порушники мають заплатити штраф у розмірі від 1700 до 3400 гривень. Однак, через те, що більшість громадян одразу ж повертаються на окуповані території, виконавчій службі вдається стягнути штрафи далеко не з усіх.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Експерт: Немає жодного інструментарію, щоб змусити Росію виконати умови щодо Донбасу
Наступний матеріал
Обвал школи на Київщині: напередодні у будівлі провели ремонт на кілька мільйонів

МЗС: З початку російської агресії в Україні уряд вже посилив контроль за перетином кордону громадянами РФ

Держприкордонслужба готова до введення візового режиму між Україною та РФ

Найближчим часом про розведення сил у Станиці Луганській не йтиметься – Полторак

Бойовики почали відведення сил поблизу Станиці Луганської - Тука