Фото dpsu.gov.ua

МЗС: З початку російської агресії в Україні уряд вже посилив контроль за перетином кордону громадянами РФ

  Було зупинено, зокрема, дію деяких положень щодо можливості поїздок в Україну за внутрішніми паспортами громадян Росії

  У Міністерстві закордонних справ України нагадують, що впродовж останніх 2,5 років за підтримки цього відомства уряд посилив контроль за громадянами Росії, які в'їжджають на територію України. Про це в ефірі "Радіо Свобода" сказав заступник директора департаменту консульської служби, начальник управління консульського обслуговування МЗС України Олександр Гаман.

  Він, зокрема, зазначив, що в березні 2015 року МЗС розробило для уряду проект постанови, яким держава зупинила низку положень безвізової угоди з Росією. "Станом на сьогодні громадянин Росії може в'їхати в Україну лише на підставі закордонного паспорта. Це не є внутрішній паспорт, що не зчитується і Державна прикордонна служба мусить вручну опрацьовувати дані, що їх надає громадянин Росії", – розповів Гаман.

  Крім того, за словами представника МЗС, були внесені зміни й до порядку перетинання кордону жителями прилеглих областей. "Ми розуміємо, що, мабуть, понад половина тих, хто перетинає кордон в обидві сторони, – це такі громадяни (жителі прикордонних регіонів – Ред.) Ми зупинили дію деяких положень угоди щодо можливості поїздок за внутрішніми паспортами громадян Росії в Україну і фактично припинили дію місцевих пунктів пропуску", – сказав Гаман.

  "Станом на сьогодні громадянин Росії може в’їжджати виключно через міжнародний або міждержавний пункт пропуску, який оснащений хорошим обладнанням, і прикордонна служба має можливість контролювати в’їзд таких громадян", – наголосив він.

  Олександр Гаман, однак, додав, що питання можливого запровадження візового режиму для громадян Росії опрацьовується МЗС на предмет ризиків і "виникло не сьогодні".

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше на своєму засіданні Верховна Рада не розглянула внесене до порядку денного питання щодо можливого запровадження візового режиму з Росією.

  Нагадаємо, голова ВР Андрій Парубій раніше цього тижня на засіданні погоджувальної ради запропонував депутатам розглянути питання про запровадження візового режиму з Росією. З такою заявою Парубій виступив після затримання в Москві журналіста українського агентства "Укрінформ" Романа Сущенка, який прибув до Росії з приватною метою і якого Москва звинуватила у "шпигунстві".

  Попередній матеріал
  Відбір до ЧС-2018: Україна втрачає перемогу над Туреччиною - 2:2
  Наступний матеріал
  Тарамчук: Бойовики нарощують свою присутність на Маріупольському напрямку
  Loading...

  Дипломати ЄС обговорять скасування віз для України в кінці жовтня – ЗМІ

  Горбач: Пропозиція щодо запровадження візового режиму з РФ – емоційна реакція на дії Росії щодо українців

  Порошенко – про візовий режим з РФ: Рішення має ухвалювати Верховна Рада

  Розпочався перший за часи незалежності України візит міністра оборони до Швеції

  Гончаренко: БПП не підтримуватиме візовий режим з Росією

  У Раді ЄС заговорили про безвіз із "запобіжником" для України і Грузії – ЗМІ