Валерія Павленко
Валерія Павленко 5 канал

Журналістка "5 каналу" пожертвувала волоссям заради створення перуки для онкохворих дітей – сюжет

Читайте по-русски
За два роки активісти благодійного руху "Поділися волоссям" зробили понад 150 перук

Пожертвувала волосся заради створення перуки для онкохворих діток – журналістка 5-го долучилася до руху "Поділися волоссям". Це благодійна ініціатива, яка існує в Україні вже понад два роки. За цей час до акції долучилися сотні жінок. Усі вони відрізали своє волосся, з якого зробили понад 150 перук. Чи не шкода було волосся нашій журналістці, яке відпускала багато років – знають наші журналісти.

Журналістка 5-го Валерія Павленко вирішила взяти участь у благодійній ініціативі. Для цього відрізала 30 сантиметрів свого волосся – його має вистачити, щоби створити одну перуку і зробити щасливою дівчинку, яка втратила своє волосся через хворобу.

"Ти його просто тримаєш, і ти розумієш цю вагу", – каже Валерія Павленко.

У Валерії довге волосся, скільки вона себе пам'ятає. Торік дізналася про рух під назвою hairforshare, тобто волосся, яким діляться.

"Не допомогти хоча б у такий спосіб для діток, які хворіють на онко, рак, і цю всю історію, це було би дивно, з таким волоссям, яке я мала", – каже журналістка.

Майже рік знадобився Валерії, щоб наважитися на цей вчинок. Все-таки до свого довгого волосся дуже звикла. Одного дня вирішила – і пішла до перукарки.

"Вона бере перше пасмо, дивиться на мене, бере ножиці, і така: ну що – да? І я така – пф, да! Я тобі скажу, в цей момент – я стала найщасливішою людиною у світі", – згадує Валерія Павленко.

Валерія розповідає: відколи підстриглася – чує лише компліменти.

"Коротке волосся не означає відсутність жіночності. Ні. Навпаки, воно може підкреслити цю всю історію", – пояснює Валерія Павленко.

Наступний крок – надіслати волосся організації, яка робить перуки.

У Львові посилку зустрічає організація "Крила надії". До фонду щотижня надсилають волосся з різних куточків України.

Благодійний фонд потребує не лише волосся, а й грошової підтримки, адже на виготовлення перук йдуть чималі кошти.

"Щоб виготовити одну таку перуку, потрібно 6 тисяч гривень. Тому ми будемо вдячні за кожну вашу пожертву, яка надходить на виготовлення перук", – каже координаторка проєкту Hair for share фонду "Крила надії" Люба Возняк.

Щоб отримати нове волосся, – треба заповнити форму на сайті.

"Станом на сьогодні перуки вже отримали близько 100 дітей і 50 жінок. На нашій сторінці є гугл-форма. І всі батьки, які потребують перук для своїх дітей, або дорослі, бо ми вже почали давати перуки дорослим, заповнюють форму. І їм необхідно зняти 6 замірів, і коли я маю їх, я можу робити замовлення у постижерок", – каже Люба Возняк.

Рекомендації для тих, хто вирішив віддати своє волосся на благочинність, можна знайти на сайті фонду "Крила надії".

Маргарита Варадовська, Іван Лємєхов, Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Вибори міського голови Києва: хто здобув перемогу та чи буде другий тур
Наступний матеріал
"Європейська солідарність" перемогла в Києві: до міськради пройшли сім партій
Loading...