Шабунін
Шабунін 5 канал

Згоріли дах, меблі та речі: всі подробиці пожежі у будинку антикорупціонера Шабуніна

Читайте по-русски
На пожежу у будинку Шабуніна відреагували у представництві ЄС

Будинок голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна зайнявся в ніч на четвер. Чоловік у цей час був на відпочинку з дружиною та дитиною. Вдома залишилися батьки.

"Моїй родині пощастило, що сусідка просто працює по ночах і вона почула вибух, гучний вибух. І вона побачила, як на ганку, перед дверима, – там дерев’яний ганок був, – палає вогняна калюжа", – каже голова правління центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

Поки рятувальники їхали – будинок повністю охопило вогнем. Палав дах. Його саме утеплили, тож він зайнявся найшвидше.

"Дах треба точно міняти і треба робити внутрішній ремонт. З хорошого лишилися стіни, лишилася плитка", – повідомляє Шабунін.

А також частина меблів та особистих речей. Поки Віталій Шабунін їхав додому, правоохоронці вже почали проводити слідчі дії.

Шабунін сказав, що ніяких дозволів не давав. Він також сам просив слідчого, щоб не розпочинали слідчі дії, поки він не прибуде на місце, утім, коли вони вже приїхали до будинку, то слідчі дії тривали і, за його словами, без відеофіксації, відеофіксація почалася пізніше.

"В мене немає такої інформації, кого він просив, кому повідомляв. На місці події була особа, яка там проживає, яка, відповідно, надала дозвіл на проведення слідчих дій, а саме огляду місця події. Після чого під відеозапис були проведені слідчі дії", – розповідає слідчий Бориспільського відділу поліції Олександр Ломос. 

Чи був це підпал і якщо так, то хто міг це зробити? У поліції відповіді поки що немає.

"Версії різні, але поки що озвучити їх не можу, оскільки треба проаналізувати інформацію, яку ми отримаємо в результаті відпрацювання. Наразі відпрацювання і розслідування продовжуються", – повідомив Олександр Ломос. 

Поки поліція продовжує розслідування, у Центрі протидії корупції вже готуються клопотати про зміну підслідності справи.

"Всі ці люди перебувають під впливом безпосередньо міністра Авакова. Ми вважаємо, що він зможе впливати на цю історію. І він може робити так, що докази там будуть зникати", – вважає Шабунін. 

На пожежу у будинку Шабуніна відреагували у представництві ЄС. Спалах назвали наступом на антикорупціонерів, а українську владу закликали розслідувати інцидент і, якщо підтвердиться версія підпалу, – покарати винних.

Єва Ніколашвілі, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
"Мильна опера": події в Луцьку зрежисовані командою Зеленського – Омелян
Наступний матеріал
Кілька днів помирав у "сірій зоні": на Дніпропетровщині попрощалися із Ярославом Журавлем
Loading...

Вогонь нищить врожаї: чому горять лани в Україні та що радять у ДСНС, щоб уникнути пожеж

Пожежа в будинку Шабуніна: поліція розглядає версію підпалу

"Сусідка почула вибух": активіст Шабунін заявив, що його будинок підпалили

У середмісті Києва загорілися два авто: власники кажуть, їм погрожували

У Затоці на Одещині сталася пожежа одразу на двох базах відпочинку

Пожежа у французькому соборі: поліція затримала чоловіка, якого підозрюють у підпалі