Жертв політичних репресій згадують сьогодні в Україні

  Шану віддають тим, хто постраждав від масових чисток у 1937-1938 роках. У липні 37-го року вийшла постанова про знищення антирадянських елементів. Народний Комісаріат Внутрішніх Справ Радянського союзу взяв під контроль розкуркулених та полтв`язнів, котрі поверталися з заслання. До таборів людину могли вислати за найменшу провину перед режимом. Радикальних же противників радянської влади розстрілювали.

  Биківнянський ліс - місце наймасовішого в Україні поховання жертв репресій. У 37-му ці землі виділили для спеціального призначення НКВС. Тут, за приблизними оцінками, поховали щонайменше 100 тисяч людей. Комісії, які за радянських років проводили розслідування в лісі, наполягали: у Биківні поховані жертви фашистів. І лише 1989-го -  виявилося, що це - останки жертв сталінських репресій.

  Цього дня в Україні будуть приспущені прапори на державних установах. Окрім того, обмежать розважальні заходи. У Києві жертв репресій згадуватимуть в історико-мемеріальному заповіднику "Биківнянські могили". Там побуває і Президент України. Опівдні "5 канал" транслюватиме цю подію наживо.

  Попередній матеріал
  У Києві виявили бочки з підробним квасом
  Наступний матеріал
  Норвегія перемогла на Євробаченні-2009 (репортаж)
  Теги:
  Loading...