Жертв комуністичного режиму згадує сьогодні Україна (репортаж)

  Це - день національної скорботи. Найбільш промовистою згадкою про терор радянської доби є урочище Биківня. Туди третій рік поспіль приїжджають родичі репресованих і перші особи країни. Цьогоріч СБУ оприлюднює нові імена закатованих НКВС. Встановлені особи ще 14-ти тисяч людей. Та це далеко не всі. Історики стверджують - у Биківні полягло не менше 100 тисяч осіб.

  Віра Соловей свого батька не пам`ятає. Вона народилася через три місяці після того, як на колгоспного бухгалтера повісили клеймо ворога народу. Після довгих пошуків з`ясувалося - батька розстріляли в Биківні. Тепер жінка з усією родиною приходить сюди щороку. 

  Наталія Жижко, 5 канал: "Уже точно встановлено імена і прізвища чотирнадцяти тисяч людей, розстріляних у Биківнянському лісі. Однак історики твердять - це ще не кінець. За їхніми підрахунками у цьому лісі закінчилося життя не менше сотні тисяч".

  Чи не під кожним деревом тут лежить чийсь батько, дід, прадід. Сосни у Биківнянькому лісі обв`язані рушниками. На деревах висять портрети і таблички і з прізвищами жертв сталінських репресій.

  Щороку у третю неділю травня крім родичів репресованих тут чекають  Президента. Виступаючи у Биківні, Віктор Ющенко закликав очистити Україну від симовлів комуністичного режиму.

  Биківня - не єдиний символ тоталітарного минулого в Україні. Служба безпеки виявила ще вісімнадцять місць масових поховань. Над одним з них збудували універмаг. На території іншого зараз парк відпочинку. Утім в СБУ переконані - встановити імена жертв і місця поховань - замало.

  Коли почалися масові репресії, Євгенії Січевській  було десять років. Вона добре пам`ятає, як батька  забрали назавжди. Щороку в травні вони, як і багато інших сімей, влаштовують поминальний обід просто під соснами. Дітям і онукам Євгенія Січевська  читає написані нею вірші.

  Наталія Жижко, Ілля та Максим Шинкаренки, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.68Мб)

  Попередній матеріал
  Норвегія перемогла на Євробаченні-2009 (репортаж)
  Наступний матеріал
  Дитину викрадену у США, знайшли на вулицях Мексики
  Теги:
  Loading...