Олександр Гогілашвілі
Олександр Гогілашвілі hvylya.net

Зеленський зобов'язаний пояснити підстави призначення свого друга Гогілашвілі на високу посаду в МВС – Бутусов

Читайте по-русски
Бутусов зауважив, що ніхто не проводив перевірку життя, минулого, освіти та професіоналізму Гогілашвілі

Президент України Володимир Зеленський має пояснити суспільству підстави призначення свого друга Олександра Гогілашвілі на посаду заступника міністра внутрішніх справ. Про це на своїй сторінці у Facebook, написав головний редактор видання "Цензор.Нет" Юрій Бутусов.

"О 16:00 8 грудня на блок-посту "Долина" Краматорського району Донецької області. На блок-пост з боку Харківської області заїхали дві машини з цивільними номерами Toyota Land Cruiser 200 сірого кольору та Volkswagen Tuareg чорного кольору, в яких перебували люди у цивільному одязі. Машини було зупинено для перевірки документів капітаном поліції полку особливого призначення "Київ" Костянтином Васенковим. Замість пред'явлення документів на вимогу Васенкова та очікування результатів перевірки люди вискочили з машини і почали з'ясовувати у Васенкова чому їх не пропускають негайно. Виявилося, у сірому джипі пересувався заступник міністра МВС Олександр Гогілашвілі, а у чорному джипі його озброєна охорона, які представили документи лише після того, як вийшли з машин із особистою зброєю в руках. Гогілашвілі вимагав безперешкодний перепустку тому, що вважав, що поліція повинна пропускати його миттєво, і що поліцейські зобов'язані впізнавати його в обличчя", – пише Бутусов.

За його словами, Гогілашвілі здійснив напад на капітана Васенкова, намагаючись схопити або самого поліцейського або заволодіти його зброєю.

"Заступник міністра МВС не підкорився законним вимогам поліцейського, порушуючи статтю 23 закону про Нацполіцію та закон "Про особливості державної політики на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей", згідно з яким здійснюється контроль транспорту на блок-постах. Напад на поліцейського – це пряме порушення закону про Нацполіцію. Гогілашвілі спровокував конфлікт і поліцейські на блок-посту мали право застосувати зброю на поразку проти заступника міністра. Напарник Васенкова старший сержант полку "Київ" Євген Довгалюк, побачивши зухвалу та незаконну поведінку заступника міністра, почав вести відеозапис на телефон. Це саме Довгалюк казав, що він на фронті із 2014 року", – додав журналіст.

Бутусов акцентував увагу, на наявність у Гогілашвілі машин та охорони.

"За законом заступнику міністра Гогілашвілі не покладається за статусом бронеавтомобіль та особиста охорона. Однак, за даними джерел, охорона скандального заступника міністра МВС, це 6 військовослужбовців, офіцерів спецназу ГУР МО, військова частина 2245. Джерела повідомляють, що на відеозаписі впізнають особи Петра М. і Михайла Я. За даними джерел в ГУР МО, для пересування Гогілашвілі використовується бронеавтомобіль, наданий посольством США для забезпечення безпеки співробітників військової розвідки України, і ця Toyota перевозила раніше командира спецназу ГУР МО Юрія Семенюка – того самого розвідника, який виступив недавно за "вагнергейтом" із викриттям про наявність російських "кротів" в Офісі президента, і якого звільнили після провалу спецоперації із захоплення "вагнерівців", – акцентував увагу Бутусов.

Головний редактор "Цензор.Нет" цікавиться, на якій підставі заступник міністра МВС використовує для забезпечення своїх поїздок спецтранспорт військової розвідки.

"МВС має свої завдання, свій транспорт, свою охорону. Або ці люди на відеозаписі і ця машина вже не числяться в ГУР МО? Надання охорони та машин Гогілашвілі може бути прямим порушенням закону – чи він одночасно таємний спецагент, який виконує диверсії у російському тилу? Після незаконних дій Гогілашвілі з'ясувалися інші деталі його біографії. У розділі біографія на сайті МВС зазначено лише одне місце роботи – соціальний працівник громадської організації з лікування наркоманів протягом 11 місяців 2018-2019 років. Інших деталей біографії Гогілашвілі, крім роботи в громадській організації, немає, минуле майже повністю покрите таємницею", – запевняє журналіст.

Він зауважує, що одночасно з'ясувалося, що Гогілашвілі отримав диплом про вищу освіту лише у 45 років.

"Безпосередньо перед призначенням заступника міністра МВС у вересні 2019 року від якогось маловідомого університету, що дає підстави припускати, що навчання було фіктивним і диплом міг бути куплений спеціально для оформлення на високу посаду. Гогілашвілі більшу частину життя працював у Росії, де був помічником боксера, а нині депутата Держдуми РФ Миколи Валуєва. Обставини його життя та переїзду в Україну невідомі. Відомо про Гогілашвілі лише одне  – прибувши в Україну за одними даними у 2010, а за іншими у 2013 році, він одружився з особистим секретарем Володимиром Зеленським Марією Левченкою. І Гогілашвілі, судячи з численних фото, особисто товаришує із Зеленським. Цього виявилося достатнім, щоб людину з невідомою біографією, яка прибула з Росії, з незрозуміло як намальованим дипломом призначили на високу державну посаду. І це достатньо, щоб Гогілашвілі користувався привілеями, охороною та машинами, які держава не надає більшості міністрів", – повідомив Бутусов.

Володимир Зеленський і Олександр Гогілашвілі
Володимир Зеленський і Олександр ГогілашвіліFacebook / Alex N Alex Noyt

Журналіст зауважив, що секретарка Марія Левченко перебувала на нараді в кабінеті президента, де Зеленський заслухав доповідь начальника ГУР МО Василя Бурби про готовність захопити "вагнерівців".

"Якими мають бути результати цього скандалу. Капітан поліції Васенков та старший сержант Довгалюк мають бути представлені до відомчої нагороди, премії та позапланової відпустки за гідну поведінку в умовах незаконних дій заступника міністра. Гогілашвілі повинен бути звільнений і притягнутий до відповідальності за напад на співробітника поліції, ДБР зобов'язана негайно відкрито справу і чоловік секретаря президента має покарати за вироком суду. Президент Володимир Зеленський зобов'язаний пояснити обставини призначення свого друга Гогілашвілі на високу посаду в МВС за таких дуже дивних обставин. І дати доручення іншому своєму другові голові СБУ Івану Баканову провести перевірку законності призначення Гогілашвілі. СБУ зобов'язана повідомити чи є Гогілашвілі громадянином Росії в даний час, чи дійсні його російські документи, чи підтримує якісь контакти з російськими державними структурами та посадовими особами? Міністр оборони Олексій Рєзніков зобов'язаний дати пояснення, чи використовувалися військовослужбовці ГУР МО та машини для перевезень Гогілашвілі? Якщо так, то має бути проведене службове розслідування щодо законності таких дій на користь заступника міністра МВС. Міністр МВС Монастирський зобов'язаний призначити службову перевірку діяльності Гогілашвілі, про скандал, що відбувся, і повідомити суспільство про результати", – написав головний редактор "Цензор.Нет".

Бутусов підсумовує: "Людина без професії та без освіти, у недавньому минулому, а не виключено, що й у теперішньому громадянин Росії завдяки особистій дружбі з президентом Зеленським отримав одну з найвищих посад у державі".

"Ніхто не проводив перевірку його життя, минулого, освіти та професіоналізму. Гогілашвілі не є учасником бойових дій, але він сміє нападати та висловлювати претензії до поліцейських – учасників бойових дій, які сумлінно несуть службу та виконують обов'язки. На жаль, ми чудово розуміємо, що будь-яке розслідування діяльності щодо друга Зеленської влади проводити не будуть, навпаки, Гогілашвілі всіляко відмазуватимуть, щоб зняти відповідальність із президента. Зеленський та його оточення демонструють, що вони вищі за закон, і поводяться відповідно. Резонанс у цій ганебній для держави історії потрібен хоча б для того, щоб захистити від дискредитації та незаконних переслідувань гідних поліцейських – капітана Васенкова та сержанта Довгалюка, які продовжують і сьогодні нести службу на блок-посту "Долина", – наголосив Бутусв.

Як повідомляв 5.UA, заступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі влаштував скандал із правоохоронцями на одному з блокпостів на Донеччині. Поліцейські попросили його показати документи – у відповідь отримали потік лайки та погроз. Очільник МВС Денис Монастирський заявив, що пропонуватиме уряду відсторонити свого заступника на час проведення дисциплінарного провадження щодо нього.

Фракція "Європейська Солідарність" вже виступила із вимогою негайно звільнити Гогілашвілі, який дискредитує МВС, дозволяючи собі хамську поведінку щодо поліцейських.

Читайте також: Президент відреагував на скандал із "розбірками" заступника голови МВС Гогілашвілі

Попередній матеріал
"Мій попередник мав такий же досвід": голова НБУ Шевченко заявив про тиск
Наступний матеріал
"Путін має знати, що ціна атаки буде високою": Порошенко заявив про необхідність надання Україні летальної зброї
Loading...
У разі прориву мігрантів сили МВС будуть на кордоні протягом 30 хвилин – Монастирський

У разі прориву мігрантів сили МВС будуть на кордоні протягом 30 хвилин – Монастирський

У МВС повідомили, на якого міністра планували замах

У МВС повідомили, на якого міністра планували замах

Замах на одного з міністрів Кабміну : брифінг МВС

Замах на одного з міністрів Кабміну : брифінг МВС

На одного з міністрів планувався замах: у МВС скликають брифінг

На одного з міністрів планувався замах: у МВС скликають брифінг

Автомобільні номери в Україні виготовлятимуть за новими правилами

Автомобільні номери в Україні виготовлятимуть за новими правилами

Міграційна криза: Україна готується до ескалації з боку Білорусі і посилює охорону на державному кордоні – МВС

Міграційна криза: Україна готується до ескалації з боку Білорусі і посилює охорону на державному кордоні – МВС