Відчиненні наручники
Відчиненні наручники Shutterstock

Зеленський змінив порядок помилування в Україні – указ

  Читайте по-русски
  Документ регламентує порядок помилування засуджених за корупцію, порушення ПДР та п'яне водіння

  Президент Володимир Зеленський змінив Положення про порядок помилування в Україні. Відповідний указ №373/2021 опублікований на сторінці інтернет-представництва глави держави. Указ набуває чинності з дня його опублікування.

  Оригінальний документ регламентує порядок помилування засуджених за корупцію, порушення правил дорожнього руху та водіння в стані сп'яніння.

  Згідно з указом президента, особи, які були засуджені за корупційні злочини, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, водіння в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, можуть бути помилувані після фактичного відбуття ними термінів, встановлених ч. 3 ст. 81 КК України (умовно-дострокове звільнення від відбування покарання).

  Документ передбачає можливість подання клопотання про помилування – у виняткових випадках членом комісії з питань помилування при президентові, Уповноваженим з прав людини і радником – уповноваженим президента з прав дітей і з питань безбар'єрності. Клопотання в цьому випадку спрямовується до Офісу президента.

  Також тепер дозволяється проводити дистанційні засідання комісії з помилування (в режимі відеоконференції).

  Як повідомляв 5.UA, бойовики "Талібану" оголосили в Афганістані загальну амністію для урядовців.

  Попередній матеріал
  На Закарпатті на АЗС стався вибух: двоє потерпілих
  Наступний матеріал
  Зустріч Зеленського та Байдена у Вашингтоні: Кулеба та заступниця Держсекретаря США провели телефону розмову
  Loading...