5.ua

Застереження щодо поїздок відразу до кількох країн світу оприлюднило МЗС України [відео]

  Застереження щодо поїздок відразу до кількох країн світу оприлюднило Міністерство закордонних справ України. До Єгипту не радять їхати через масові заворушення, до В’єтнаму та Філіппін унаслідок значних руйнувань від тайфуну «Хайян». Оприлюднили у вітчизняному МЗС і номери гарячих телефонних ліній, за якими потрібно дзвонити громадянам України у разі небезпеки під час подорожей зазначеними країнами.

   

  Масові заворушення, які часто закінчуються жорстокими сутичками мітингарів із поліцією, становлять реальну загрозу українським туристам у Єгипті. Про це повідомляє вітчизняне МЗС. Українцям радять узагалі не їздити до Каїра, Александрії, Асьюта, Ісмаїлії, Таби, Порт-Саїда та Суеца. У Хургаді та Шарм-ель-Шейху ситуація більш-менш спокійна. Проте туристів закликають і там, за можливістю, не виходити за межі готельних комплексів і не говорити з місцевими мешканцями про політику та релігію.

  Євген Перебийніс, директор департаменту інформаційної політики МЗС України: «З огляду на ситуацію безпеки в Єгипті й спалах зіткнень на тлі політичних протистоянь, Міністерство закордонних справ підтверджує свої попередні рекомендації й рекомендує (українцям) утриматися від туристичних поїздок до Єгипту».

  До Філіппін у вітчизняному МЗС не радять їхати через нещодавній удар тайфуну «Хайян». Особливо українцям рекомендують утриматися від мандрів до провінцій Лейте, Самар, Біліран, Камотес, Вісаяс та східної частини Лусона. Саме ці регіони найбільше постраждали від стихії. Місцева ж влада евакуйовує всіх іноземних громадян з курортів до столиці Філіппін - Маніли. Багато з них лише дивом урятувалися від смерті.

  Джон Вінн, громадянин США: «Я з дітьми сидів у будинку, коли від потужного вітру почали падати дерева. Потім до кімнати з-під дверей полилася брудна вода. Ми вилізли на шафу. Води було стільки, що меблі піднялися до стелі. Я пробив руками покрівлю, на щастя, вона була зроблена з тонкого металу й разом із дітьми виліз на дах. Вода зупинилася за метр від нашого прихистку. Поки нас врятували, ми кілька годин сиділи там й дивилися, як пропливають тіла загиблих».

  Не рекомендують у МЗС України подорожувати й до В’єтнаму. Також через тайфун Хайян. Особливо дипломати радять оминати курортні центри Дананг і Нячанг. Негода завдала їм найбільших збитків. Про значні втрати в галузі повідомляє й міністерство туризму В’єтнаму. Кількість відпочивальників на курортах від приходу тайфуну значно зменшилася. Місцева влада заборонила екскурсійним лайнерам виходити в море. Більшість крамниць і ресторанів - тимчасово зачинили.

  Нгуєн Ван Ханх, власник ресторану: «Коли тайфун тільки наближався, більшість туристів поїхали. Негода вже пройшла, але вони поки не повертаються. Нас не закривали, але зранку в мене ще не було жодного відвідувача. Так мій ресторан незабаром збанкрутує».

  У разі необхідності отримання допомоги у вітчизняному МЗС закликають українців звертатися до місцевих посольств. Їхні телефони ви зараз бачите на екрані. В Єгипті та В’єтнамі діють окремі українські дипломатичні місії. Ситуацією ж на Філіппінах опікується українська амбасада в Японії.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Росії заарештували майно братів-Навальних
  Наступний матеріал
  Депутати розсварились і розійшлися через законопроект про лікування засуджених за кордоном
  Теги:
  Loading...