5.ua

Заповідник Херсонес Таврійський забудовують приватними спорудами [відео]

   

  Роман Смірнов, Науковий співробітник відділу середньовічної історії Національного музею «Херсонес Таврійський»: «Єто вот типичный пример керамических вкраплений  в строительных отвалах. К сожалению, науке они ничего уже не говорят, кроме того, что это кусочки обожженной глины

  Співробітник Херсонесу оглядає грунт у котловані, який викопали екскаватором. Чоловік демонструє безліч елементів старовинного посуду, який перетворився на історичне сміття. Ділянка, де ймовірно були кілька некрополів від античності до часів раннього середньовіччя, втрачена для істориків. Адже культурні шари перериті та спаплюжені технікою.

  Роман Смірнов, Науковий співробітник відділу середньовічної історії Національного музею «Херсонес Таврійський»:«Некрополь – это один из важнейших источников , благодаря которому мы получаем информацию в археологическом плане. Что может быть именно там – там могут быть и грунтовые могилы, подбои. К сожалению мы теряем эту информацию какого рода могилы, хронологию».

  Олександр Скрипниченко, прес-секретар Національного музею «Херсонес Таврійський»:«В этой зоне в принципе ничего строить нельзя, кроме музейных объектов, виставочних павильонов – все, что касается обслуживания музейного дела».

  Будівництво ведеться на території охоронної зони Херсонесу. Двометровим парканом обнесено 22 сотки науково цінної землі. За огорожею видно, як зводиться щонайменше триповерхова споруда. Працює кран та з десяток будівельників. На огороджену територію зась - і науковцям, і журналістам.

  Законність будівництва перевіряє прокуратура. За інформацією, що отримала знімальна група 5-го, на цю ділянку мають держакти троє містян. Кожен датований 2010 роком - на рік раніше, ніж з’явився наказ Мінкультури про охоронну зону Херсонесу. Утім, наявність держакту ще не дає власникам права на забудову, констатують у прокуратурі. Для цього потрібен дозвіл того ж Мінкульту та висновки про відсутність тут історичної спадщини від археологічної експедиції Херсонесу. Якого забудовник не отримав. Як і дозволу від інспекції архітектурно-будівельного контролю.

  Дмитро Козлов, начальник інспекції архітектурно-будівельного контролю Севастополя:«В едином реестре зарегистрированных объектов по данным адресам  не регистрировались эти объекты как для начала строительства. На сегодняшний день строительство ведется в Украине декларативным методом, путем подачи уведомления в инспекцию. Таких уведомлений по данным адресам в инспекцию не поступало».

  Валерій Вегеш, В.о. прокурора Гагаринського р-ну Севастополя: «По результатам проверки и получения всех документов прокуратурой  в том числе с привлечением всех контролирующих органов, будут предприняты меры прокурорского реагирования. В том числе, заявлены иски , в случае, если это самовольное строительство, о сносе». 

  Результати перевірки будівництва прокуратура обіцяє оприлюднити принаймні за тиждень.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Севастополь, «5 канал».

   

  Попередній матеріал
  Азаров має підписати законопроект про нові штрафи для водіїв
  Наступний матеріал
  Хасиди-прочани готуються зустріти Новий рік в Умані [відео]
  Теги: