Запоріжжя: рибалка виловив меч княжої доби [відео]

  Старовинний меч знайшов рибалка на дні Дніпра поблизу Запоріжжя. Археологи розглядають версію, що це може бути княжий меч Святослава Ігоревича, сина княгині Ольги. Знахідка дісталася берега, коли меч був підчіплений спінінгом рибалки.

  Оговтатися від такого вилову Сергій П`янков, мешканець Запоріжжя, досі не може. Того дня на Хортиці замість дніпровської рибини він упіймав... меча княжої доби. Його витягнув з двадцяти дво метрової глибини. 

  Сергій П`янков  рибалка: "Может, он лежал на каких-то камнях, что под ним была какая-то ниша небольшая. Куда и залетела блесна. Туда и попал, крючок вонзился в эту ржавчину, там буквально на каком-то миллиметре держался. Но этого хватило, чтоб он поднялся, этот меч. Просто ему, видно, время вышло лежать на дне. Ему надо было показаться".

  Дніпровську знахідку рибалка передав музею-заповіднику "Хортиця". Науковці одразу заявили: цій зброї не менше тисячі років, і належала вона  якомусь вельможі. Ймовірно, що й самому князю Святославу. Такий попередній висновок історики зробили з насічок на руків`ї меча. Адже саме поблизу Хортиці Святослав із дружиною потрапив у полон до печенігів.    

  Георгій Шаповалов, доктор історичних наук: "Тоді були знайдені мечі, і тоді були килими знайдені, і посуд. І різні коштовності, це були 1949-50 роки. На жаль, все це зникло і не залишилося для нас з вами. Але ж воно вказує, що тут, біля Хортиці відбувалися якісь драматичні, і безумовно, історичні події. Бо занадто велика кількість знахідок".

  Найближчим часом знахідку відправлять на реставрацію. Фахівці сподіваються, що зможуть прочитати знаки на руків`ї меча, які і вкажуть на ім`я його колишнього власника. 

  Михайло Воронов,
  Юрій Петришин, Запоріжжя 5 канал

  Попередній матеріал
  7-му річницю Помаранчевої революції відзначать попри заборону суду
  Наступний матеріал
  Частина однієї з вулиць Лос-Анджелеса сповзла в море
  Теги: