5 канал

"Замовників буде покарано": ГПУ анонсує нову справу щодо Януковича і Захарченка

Це буде справа проти ініціаторів розстрілів на Майдані у 2014 році

Генеральний прокурор України Юрій Луценко анонсував новий судовий процес щодо високопосадовців часів президентства Віктора Януковича. Про це він заявив журналістам після спілкування з родинами героїв Небесної Сотні, передає "5 канал". 

У такій справі фігуруватимуть і сам Віктор Янукович, і колишній керівник МВС Віталій Захарченко. Це буде справа проти ініціаторів розстрілів активістів Майдану, пояснив генпрокурор. Тобто судитимуть не лише виконавців, а й замовників цих злочинів.

Говорив на брифінгу Луценко і про досягнення ГПУ. Так, за його словами, за останній рік відбувся великий прорив, особливо в розслідуваннях справ Майдану. Зокрема, завдяки можливості заочного засудження фігурантів таких справ.

"Цей рік був одним з найрезультативніших з усіх років розслідування. 380 осіб отримали підозри у фізичних діях (у тому числі вбивствах) щодо мирних учасників протестів. Справи щодо 270 цих підозрюваних уже знаходяться в суді, стосовно 49 із них вже є вироки. Цього року, завдяки запровадженню нового законодавства щодо можливості заочного засудження, ми зробили серйозний прогрес і щодо керівників усіх злочинних дій режиму Януковича", – заявив Луценко.

Водночас згадував очільник ГПУ і про проблеми в своїй роботі. Нарікав на те, що в українських судах надто мала кількість суддів. І саме через це справи, які там перебувають, розглядаються дуже тривалий час. Більше про недоліки, на які вказав генпрокурор, дивіться у включенні:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Результати розслідувань справ Майдану: інфографіка від ГПУ

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Росія готується до стратегічної наступальної операції на Захід – експерт
Наступний матеріал
"Обличчя і тіло вражені виразками" – батько розповів про стан ув'язненого в РФ Павла Гриба
Loading...