Законопроект про заборону абортів викликав жваву дискусію в суспільстві [відео]

  Запровадити кримінальну відповідальність за штучне переривання вагітності пропонують депутати від "Свободи". У такий спосіб народні обранці сподіваються покращити демографічну ситуацію в Україні. Хоча законопроект лише зареєстрували, його жваво обговорюють. Законопроект, зокрема, коментують у громадських організаціях. Заборону на аборти розцінюють, як наступ на права жінок. Також висловлюються лікарі, які певні, що у разі ухвалення закону збільшиться материнська смертність і розквітне "медичний туризм" до сусідньої Росії.

  Втома від перших недоспаних ночей не позначилася на усмішці новоспеченої матусі. Два дні минуло від народження Варвари, а Тетяна Шутова не зводить із донечки очей.

  Тетяна Шутова: "Відчула, яке це щастя. Така дитинка маленька. Хоч вона зовсім маленька, але здається, що вона все розуміє".

  Жінки, які - на відміну від Тетяни - до материнства ще не готові, наважуються на аборт. Близько 40 відсотків українок хоча б раз у житті штучно переривали вагітність, свідчить статистика. Позбавити жінок такого вибору планують народні обранці від "Свободи". Відповідний законопроект вже зареєстрували. За штучне переривання вагітності пропонують позбавляти волі на термін до семи років.

  Олександр Сич, народний депутат, ВО "Свобода": "Я є християнин. Церква виступає за заборону абортів. Церква виступає за збереження життя".

  У дев’яностих роках акушер-гінеколог Валентина Комарова працювала у Лівії. Це одна з країн, де аборт - поза законом, адже суперечить ісламу. А українки, перекона медик, духовно ще не дозріли.

  Валентина Комарова, завідувач пологового відділення Бориспільської ЦРЛ: "Наша релігія теж забороняє робити аборти, але не всі жінки це усвідомлюють. А там - по ісламським законам жінка повинна рожати, виконувати свою материнську функцію".

  Акушери-гінекологи проти абортів, але не за їх криміналізацію, каже лікар із сорокарічним стажем Марія Кирилюк. Мовляв, не забороняти слід, а заохочувати.

  Марія Кирилюк, заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Бориспільської ЦРЛ: "Дуже низька культура сексуальна. Низька культура планування сім’ї. І ось, коли введеться зараз цей закон, то, мабуть, усі ці аборти підуть у тінь".

  Поданий свободівцями законопроект передбачає випадки, коли переривання вагітності можливе. Передовсім, якщо є загроза матері, або у плода виявили вади, несумісні із життям після народження. А також у разі доведення зґвалтування у суді.

  Маріана Євсюкова, директор юридичного департаменту Міжнародного жіночого центру "Ла Страда-Україна": "Поки жінка буде доводити у судовому порядку, чи було в неї згвалтування, чи не було, дитина вже фактично народиться і піде у садочок".

  Нині українки можуть перервати вагітність на терміні до дванадцяти тижнів. За медичними показаннями - до двадцяти двох. Ініціатор законопроекту наголошує - 80 відсотків безплідних жінок не можуть завагітніти саме через колишні аборти.

  Олександр Сич, народний депутат, ВО "Свобода": "Дуже багато зустрічав жінок, які хочуть мати дитину і не можуть".

  Питання про заборону абортів - не вперше піднімають у парламенті. Попередні спроби закінчувалися лише широким обговоренням громадськості. Нині, сподіваються свободівці, справа словами не обмежиться.

  Людмила Голоднік, Іван Довганик та Ігор Селянинов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Футбольна збірна України піднялася на 11 позицій у рейтингу ФІФА
  Наступний матеріал
  Безробіття у Греції сягнуло рекордного рівня
  Теги:
  Loading...