5.ua

Захворюваність на рак молочної залози серед українок збільшилася на 10% за останні 3 роки [відео]

   

  Надія: «Постійно мені говорили, що в мене мастопатія. Я якось не звертала увагу, не серйозно до цього відносилася, якщо чесно».

  Усю серйозність ситуації жінка усвідомила цього літа. Їй діагностували рак молочної залози. Надія не хоче показувати свого обличчя, але воліє поділитися досвідом із українками. Завдяки тому, що в пацієнтки перша стадія - у неї майже стовідсоткові шанси одужати, кажуть лікарі. Але попереду тривалі шість курсів хіміотерапії.

  Надія: «Я йшла на операцію навіть із такою радістю, що з мене цю гадость викинуть. Доктор мені вирізав усі ці злі клітини. А тепер як профілактика обов’язково треба, щоби хіміотерапія була і радіотерапія».

  Олег Тюрін, завідувач онкохірургічного відділення № 1 Черкаського обласного онкологічного диспансеру: «Пятилетняя и десятилетняя выживаемость выше у тех пациентов, у которых начальная стадия заболевания. Есть страны, в которых скрининг молочной железы возведён в ранг национальных программ».

  В Україні ж навіть у державних поліклініках за УЗД молочних залоз українкам доводиться платити, стверджують пацієнтки. Масовий скринінг населення влаштовують хіба що зусиллями громадськості та меценатів. Приміром, у столиці напередодні дня боротьби з раком молочної залози стартував проект «Турбуйся про них». Майже упродовж місяця лікарі Черкаського обласного онкодиспансеру обстежуватимуть представників мас-медіа. Уже є результати - декого направили до онколога.    

  Анатолій Беженар, лікар вищої категорії ультразвукової діагностики: «Якщо хороший апарат і досвідчений лікар, то десь із сантиметра пухлина вже візуалізується».

  Щороку лікарі виявляють сімнадцять тисяч нових випадків раку грудей. Третина пацієнтів звертають увагу на проблему вже на занедбаних стадіях. Адже на ранніх етапах, хвороба протікає безсимптомно.

  Костянтин Самохвал, онкохірург Черкаського обласного онкологічного диспансеру: «Лучше самой женщины свою грудь никто не знает. Потому если она замечает какие-либо изменения в сравнении с тем, что было месяц назад - вот это и есть повод обратиться к специалисту».

  Оперпацію з видалення пухлини в Україні роблять безкоштовно, зауважує онкохірург. Дороговартісною може бути хіміотерапія.

  Микола Хобзей, директор Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ: «20-25% по різним нозологіям не закривають питання хіміотерапії, лабораторних обстежень. Це є проблема».

  Попри брак грошей у державі Надія не втрачає оптимізму. Переконана, кошти на хіміотерапію знайде й обов’язково одужає.

  Надія: «Я дуже налаштована оптимістично. І всім жінкам раджу не жаліти себе, бо ми ж потрібні нашим дітям і онукам».

  Людмила Голоднік, Орест Пона, Євгенія та Юрій Підлісевичі, «5 канал».

   

  Попередній матеріал
  На Донбасі батько судиться з лікарями, які не надали допомогу постраждалому в ДТП сину [відео]
  Наступний матеріал
  Вчергове не відбулися довибори до СОДА
  Теги: