5.ua

На Донбасі батько судиться з лікарями, які не надали допомогу постраждалому в ДТП сину [відео]

   

  Сергій Криворотько, батько:«Они увидели сразу, что это тяжелый больной, его надо оперировать мгновенно. Просто люди побоялись брать на себя ответственность и все».

  В обласну травматологію 13-ти річного Сергія батьки привезли після того, як він упав із мотоцикла. Хлопець отримав тяжкі травми. У лікарні запевнили - переламів у пацієнта немає, однак запідозрили проблеми із внутрішніми органами. І пославшись на те, що в травматології немає дитячого хірурга, порадили їхати до іншої лікарні. Дорогою туди підліток втратив багато крові та помер на операційному столі. Батьки звинувачують у смерті дитини медиків з обласної травматології, до яких звернулися спершу.

  Анна Криворотько, мати:«В травматологии сказали, вы понимаете, мы врачи по костям, у ребенка что-то внутри. Мы по внутренним органам не работаем. Вот лучше вам будет отвезти ребенка в детскую больницу. Там будет 100 процентов лучше».

  Сергій Криворотько, батько:«В донецкую областную травматологию мы доставили ребенка в полном сознании. Он общался. Говорил, что у него болит. Он с нами переговоры вел. И доставили в детскую областную, он тоже разговаривал. Даже успел попрощаться с нами. Папа, говорит, извини, я умираю. Я говорю, сын, что ты творишь, ты выживешь, ты у меня сильный».

  Внутрішню кровотечу ортопед запідозрив, однак діагностувати не міг, адже це не його профіль - пояснює ситуацію завідувач відділення. Батьки ж кажуть - синові навіть не зробили УЗД.

  Володимир Воропаєв, завідувач дитячої травматології та ортопедії Донецької обласної травматологічної лікарні:«Да, там было внутрибрюшное кровотечение, но наш детский травматолог-ортопед не мог определить. Он не детский хирург. Детских хирургов у нас в отделении нет. И он не предусмотрен. В данной ситуации он не знал, что у него повреждено, там внутрибрюшное кровотечение, он просто заподозрил. И от правил».

  У департаменті охорони здоров'я запевняють - діагностувати, що у дитини внутрішня кровотеча, було неможливо через характер травм. 

  Олег Курито, заступник начальника департаменту охорони здоров'я Донецької  ОДА:«Если бы там шла речь о том, что ребенка необходимо негайно брать на операционный стол, то это было бы сделано. Трудности диагностики этого состояния они возможно и обусловили момент перевода в детскую областную больницу. Показаний ургентных не было».

  Документів, які б підтверджували посадові інструкції лікарям і результатів обстежень чи аналізів із лікарні батькам так і не надали - каже адвокат родини

  Марина Барановська, адвокат:«Документы нами не получены. Я так подозреваю, будут чиститься инструкции должностные. В травматологии должна была быть оказан срочная хирургическая помощь. Возникает вопрос, почему она не была оказана».

  Донецькі правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею «неналежне виконання професійних обов'язків». Зараз триває судово-медична експертиза. Тим часом лікереві, який не діагностував у хлопця внутрішню кровотечу, винесли догану. Адміністрація медзакладу також планує направити його на курси підвищення кваліфікації

  Водночас Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, «5 канал».

   

  Попередній матеріал
  У селі Гаврилівка на Київщині відремонтували дитячий садочок
  Наступний матеріал
  Захворюваність на рак молочної залози серед українок збільшилася на 10% за останні 3 роки [відео]
  Теги:
  Loading...