За сприяння ЄС у трьох містах України запустять пілотний проект реформування поліції

Проект складатиметься із двох частин – концепцій community policing та сrowd control

У трьох містах України запустять новий пілотний проект з реформування поліції. Про це у вівторок, 30 серпня, заявив голова Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Кястутіс Ланчінскас під час зустрічі з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим. Про це інформує прес-служба МВС України.

Як стало відомо, проект складатиметься із двох частин: перша – концепція community policing (взаємодія поліції із громадою), друга – сrowd control (забезпечення громадського порядку).

Повідомляється, що очікуваний розмір допомоги від ЄС становитиме 6 мільйонів євро. "Головний партнер – поліція Швеції, крім того, будуть залучені фахівці з Данії", – повідомляє прес-служба.

Дивіться також: Журналіст: Самою лише атестацією ситуацію в Національній поліції змінити неможливо

Натомість Аваков зазначив: "Ми плануємо почати цю роботу у трьох регіонах: Київ, Львів та Харків. Я зацікавлений, аби пілотні проекти були максимально успішними. Ми робимо системні кроки, і для нас ці питання є принциповими".

Крім того, він додав, що паралельно у цих пілотних регіонах буде здійснюватися реформа кримінальної поліції та системи ізоляторів тимчасового утримання злочинців.

За словами міністра, планується створення спеціального поліцейського загону, діяльність якого базуватиметься на принципі деескалації напруги під час масових заходів. "Це буде новий немілітаризований поліцейський підрозділ для забезпечення громадського порядку", – зазначив Аваков.

"Ми добре знаємо реалії України і розуміємо, що неможливо повністю запровадити "скандинавську" систему. Ми сподіваємося разом із вами зробити спільну модель, покладаючись на досвід європейських країн", – зазначили європейські партнери.

Попередній матеріал
Петренко оцінив шанси України в міжнародних судах проти РФ
Наступний матеріал
Гендиректор "Укробронпрому" назвав основну причину несправності деяких мінометів "Молот"

Журналіст: Самою лише атестацією ситуацію в Національній поліції змінити неможливо

Реформи в "Укрзалізниці": незабаром вокзали, станції та потяги патрулюватиме спецохорона

Нардеп: Близько 70% правоохоронців, які не пройшли переатестацію у поліції, поновилися на місцях

Аваков про події в Кривому Озері: будуть проведені зміни в керівництві Нацполіції Миколаївщини