Андрій Крищенко
Андрій Крищенко 5 канал

За півроку зафіксовано 214 випадків торгівлі людьми в Україні – Нацполіція

  Читайте по-русски
  Серед потерпілих – 98 чоловіків, 67 жінок, троє неповнолітніх та двоє малолітніх дітей

  За перші шість місяців 2019 року правоохоронці зафіксували 214 випадків торгівлі людьми в Україні. Таку статистику наводить на сайті Нацполіції начальник Департаменту Національної поліції по боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, Артем Крищенко.

  За його словами, впродовж перших шести місяців цього року поліцейські виявили 214 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України. В рамках 190 кримінальних проваджень цієї категорії слідчі повідомили про підозру особам, які їх вчинили. Досудове розслідування вже закінчено у 104 кримінальних провадженнях, відкритих за фактами торгівлі людьми.

  Водночас поліцейські встановили 170 осіб, які постраждали від дій зловмисників. Серед потерпілих – 98 чоловіків, 67 жінок, троє неповнолітніх та двоє малолітніх дітей.

  "Загалом поліцейськими підрозділів БЗПТЛ припинено діяльність 19 організованих груп. До складу цих груп входило 68 співучасників. Найбільш поширеною формою торгівлі людьми стала трудова експлуатація – це 94 факти. Також поліцейські встановили 84 факти торгівлі людьми у формі сексуальної експлуатації", – зазначив Крищенко. 

  Він додав, що зазвичай жертвами зловмисників стають жінки, які не працюють, мають на утриманні дітей, розлучені, перебувають у важкому матеріальному становищі. Також виявлено 30 фактів торгівлі людьми у формі втягнення громадян у злочинну діяльність. Найбільш вразливою категорією громадян тут стали чоловіки у віці від 25 до 35 років.

  "Зазвичай потерпілих вербували для роботи кур’єрами з доставки фасованого товару. Так шляхом обману зловмисники примушували жертв брати участь у наркотрафіку", – сказав начальник Департаменту Нацполіції по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми.

  Також він додав, що слідчі розпочали три кримінальних провадження за фактами торгівлі дітьми. Йдеться як про продаж з метою усиновлення, так і про передачу з метою експлуатації. Зокрема, в червні цього року у Львівському міжнародному аеропорту поліцейські затримали 38-річну жінку. Та намагалася продати власну дитину для сексуальної експлуатації за кордоном.

  Нагадаємо, 30 липня в усьому світі відзначають Міжнародний день дружби і Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

  Попередній матеріал
  Справа контрабандних сигарет: НАБУ затримало колишнього високопосадовця поліції Одещини
  Наступний матеріал
  ДБР прийшло з обшуками у 2 аеропорти та на митницю
  Loading...