За новим законом журналістів можна буде ув`язнити за звинуваченням у наклепі [відео]

  Смертю української журналістики називає опозиція ухвалений у першому читанні закон про посягання на честь та гідність. Про це йдеться в офіційній заяві Об`єднаної опозиції. Законопроект, поданий на розгляд регіоналом Віталієм Журавським, проголосували сьогодні 244 із 344 народних обранців, зареєстрованих в сесійній залі.

  За ним, ображена особа може засудити журналіста, інкримінуючи йому наклеп. І, залежно від обставин "пригнічення честі та гідності", такий наклеп карається штрафом від тисячі до п`яти тисяч неоподаткованих мінімумів, арештом від трьох місяців чи позбавленням волі до п`яти років. Автор законопроекту стверджує - це європейська норма. Опозиціонер Микола Томенко переконаний - за новим законом пересаджати можуть третину українських журналістів..

  Микола Томенко, народний депутат, БЮТ-"Батьківщина": "Ми вважаємо, що це - безпрецедентний випадок, що через 11 років наклеп повертається в кримінальне законодавство України. Наклеп - не може бути, це ознака цивілізованості чи нецивілізованості суспільства. Я думаю, що третину журналістів сьогодні пересаджають і значну частину опозиції за те, що деякі ображені люди не можуть вийти із свого кабінету чи дачі".

  Віталій Журавський, народний депутат, Партія регіонів: "Наклеп тягне за собою такі наслідки, які за своєю шкодою, нанесеною людині та її родині, незрівняно тяжчі, ніж окремі злочини, передбачені Кримінальним кодексом України".

  Попередній матеріал
  Донецький кравець розробив нові однострої для ЗСУ [відео]
  Наступний матеріал
  Курдські бойвики обстріляли конвой турецької поліції - 7 загиблих
  Теги: