Донецький кравець розробив нові однострої для ЗСУ [відео]

  Перевдягнути українську армію відповідно до історичних традицій мріє 73-річний кравець із Донецька. Майстер каже - розробив не лише зручні, а й гарні однострої для всіх родів військ. Для цього чоловік вивчив історію костюмів понад 40-ка армій світу. Першою приміряла незвичну колекцію донецька кореспондентка Юлія Божко.

  Михайло Бедрило, кравець: "Я би не хотів, щоб наші офіцери були схожі на зав`язаний мішок з просом".
   
  Нові мундири стануть легшими, а зимові шинелі - оздоблять хутром. Зручніше буде із погонами - майстер пропонує чіпляти їх на спеціальні застібки. Крім того, вони відрізнятимуться орнаментом. Адже головна мета кравця - не лише зробити одяг зручним, а показати обличчя української армії.
   
  Михайло Бедрило, кравець: "Якщо гарно подивитися на наше військо на сьогоднішній день, то 80%, а може і більше - носимо форму одягу своєї сусідки. Ми порушуємо законодавство другої держави".
   
  Військові фуражки автор пропонує зробити овальними, а не круглими, як раніше, і до всіх головних уборів додати елементи, запозичені в козаків.
   
  Майстер змінив і цю морську пілотку. Тепер вона стала легшою, краще тримається на голові. Але передусім, вона має елементи головного убору Богдана Хмельницького – ось ці розкриті крила.

  Новації торкнулися і технології пошиття - кравці переконують, це дозволяє значно пришвидшити процес роботи.

  Ольга Заводовська, кравчиня: "Вставляется ткань. Защелкивается, соединяется с подкладкой. И все это строчится на машинке. Михаил Михайлович придумал все свои приспособления, чтобы облегчить людям труд. Это время, затраты все".
   
  Оцінити нову армійську форму встигли і ветерани.
   
  Роберт Стешенко, член Всеукраїнського об’єднання ветеранів: "Не завжди форма відповідає всім вимогам. Але ж ця людина, оскільки вона вважала, щоб людина мала і розворот і була красива. І тіло красиве. І на голові, і в плечах, і в талії, щоб виглядала, як сонечко".
   
  Усі зразки форми нині розглядають у відділі геральдики Міністерства оборони. Там і вирішать - чи отримають українські солдати однострої з національним обличчям.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Принца Гаррі евакуювали з Афганістану
  Наступний матеріал
  За новим законом журналістів можна буде ув`язнити за звинуваченням у наклепі [відео]
  Теги: