З Одещини не можуть вивезти 4 тис. тонн токсичного ракетного палива [відео]

  4 тисячі тонн небезпечного ракетного палива на Одещині не можуть вивезти на утилізацію через зіпсовані залізничні колії. Дерев’яні шпали погнили, а сталеві деталі розікрали мисливці за металом. Місцеві мешканці нарікають на погіршення стану здоров’я через сусідство із складами токсичної речовини.

  Від райцентру Любашівка до складів із ракетним паливом – так званим "меланжем" – трохи більше 2-х кілометрів. І хоча стратегічну речовину зберігають під охороною за колючим дротом, її вплив відчуває на собі чи не кожен мешканечь селища.

  Тамара Василенко, мешканка смт. Любашівка: "У нас все постоянно говорят, что голова болит – мы здесь недалеко живем – голова болит, плохо, особенно летом, и другой раз запах есть от меланжа".

  Анжела, мешканка смт. Любашівка: "...Таке ощущеніє, наче нас хто "дихлофосом" покропив, і ми нікакіє. Ми вже стільки вивезли на кладбище молодих людей, що аж страшно робиться – раньше такого не було".

  Люди кажуть: після дощу часто на городах раптово жовкне листя та з`являється білий наліт. Лікарі погоджуються – меланж небезпечний для здоров`я і може викликати гіпертонію та онкологічні недуги. Втім, за офіційною статистикою, у любашівців останнім часом із захворюваністю все добре.

  Григорій Бурлака, головний лікар Любашівської ЦРЛ: "Я буквально на днях підготовив справку таку: на протязі 5 років у нас захворювання не збільшуються, а зменшуються ракові захворювання, це я вам гарантію даю – офіційно в Любашівському районі".

  Чиновники кажуть, що для безпечного збереження меланжу створили відповідні умови. А от екологи наполягають - паливо слід негайно утилізувати.

  Олександр Міхєєв, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації: "То, что было там у них лет 5 назад – безобразия – они практически устранены, было кое-что вывезено, убрано, осталось в нормальном состоянии, но все равно, мы же не знаем, что там внутри цистерн, внутри как идет: коррозия, не коррозия".

  Юрій Геращенко, голова громадської ради при держуправлінні з охорони навколишнього середовища в Одеській області: "На самом деле, никто не знает их состояния, они с тех советских времен еще ни разу не сливались, не обследовались. Чтобы их обследовать у нас, во-первых, здесь в Одессе нет ни одной фирмы, которая могла бы это сделать".

  Утилізувати меланж можна лише на спеціальних підприємствах. Угода про вивіз ракетного палива з Любашівки укладена майже 4 роки тому. Втім, три кілометри залізничної колії від станції до військової частини зруйновано.

  Віктор Єєвсєєв, начальник Котовської дистанції колії Одеської залізниці: "Укладка этой решетки производилась в 1964 году, когда воинские части формировались, когда планировались все эти работы, но срок службы деревянных шпал - 20 лет, с тех пор прошло 3 срока службы этих шпал".

  Керівництво місцевої залізниці заявляє, що готове вкласти чотири з половиною мільйони гривень у ремонт і до літа відновити цю ділянку колії.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Українська прокуратура хоче видати Таджикистану людину із статусом біженця [відео]
  Наступний матеріал
  Папа Римський закликав кардиналів до оптимізму
  Теги:
  Loading...