Українська прокуратура хоче видати Таджикистану людину із статусом біженця [відео]

  Шанси екс-прем`єра Таджикистану Абдумаліка Абдулладжанова на справедливий судовий розгляд в Україні і звільнення його із СІЗО - вкрай малі. Так уважає його адвокат, Андрій Федур. Екс-урядовця, нагадаємо, затримали в українському аеропорту "Бориспіль" під час вояжу зі Сполучених Штатів.

  Душанбе вимагає його екстрадиції попри те, що екс-прем`єр має статус біженця у США - закидають йому державний заколот. Андрій Федур каже: в американському посольстві йому підтвердили - статус біженця Абдумалік Абдулладжанов отримав у 1999-му році через політичні переслідування на батьківщині. Не лише за світовими нормами, а й за українськими законами - екс-прем`єра не мали права ані затримувати, ані розглядати можливість його екстрадиції в державу, громадянином якої він уже навіть не є. Україну втягують у міжнародний скандал, вважає адвокат затриманого. А його підзахисного фактично віддають під страту. Сам Абдумалік Абдулладжанов заявив на суді - загроза його життю є і на території України. Справу розглядає Шевченківський районний суд - суддя Володимир Бугіль.

  Андрій Федур, адвокат Абдумаліка Абдулладжанова: "Абдумалік Абдулладжанов є політичним біженцем із Таджикистану. У відповідності до норм чинного законодавства України і норм міжнародного права, він не може бути виданий цій країні. Відповідно - він підлягає негайному звільненню. Але замість того, щоб прокурор негайно ухвалював рішення про його звільнення - прокурор ухвалює рішення звернення до суду для застосування екстрадиційного арешту. Можу констатувати: на жаль, хтось втягує Україну у черговий політичний скандал: фактично людину в Україні віддають під страту, на фізичне знищення, на вбивство".

  Попередній матеріал
  Масштабна посуха завдає великих збитків новозеландським фермерам
  Наступний матеріал
  З Одещини не можуть вивезти 4 тис. тонн токсичного ракетного палива [відео]
  Теги:
  Loading...