З гуртожитку виселяють працівників кіровоградського заводу "Радій" (РЕПОРТАЖ)

  Вимкнене світло, відключена вода, газ та опалення – такими нетрадиційними методами керівництво кіровоградського заводу "Радій" намагається звільнити гуртожиток підприємства від його мешканців. Будинок планують реконструювати та переобладнати у готель. Теперішнім жителям пропонують переїздити з гуртожитку малосімейного типу до так званого холостяцького. Люди не згодні та подали протест до прокуратури.
  Три місяці без води, місяць без світла та газу і тиждень без опалення – в таких умовах нині живуть мешканці гуртожитку кіровоградського заводу “Радій”. Їсти готують у знайомих, воду набирають у сусідніх будинках, уночі підсвічують свічками.

  Ірина Мусіхана, мешканка гуртожитку: "У мене 6 дітей, меншим 4 і 7 років. Так і живем, без води, світла, тепла. Поряд в будинку подружка живе – у неї набираю воду, готую їсти".

  Люди кажуть – іншого виходу немає. Переїздити сім`ями до холостяцького гуртожитку, а саме це пропонує керівництво підприємства, - не уявляють як.

  Надія Кошман, мешканка гуртожитку: "Вони кажуть, що надали нам житло! Яке ж це житло, коли це койко-місце лише. Одиноким жінкам, наприклад, потрібно жити по кілька в одній кімнаті? Меблі теж брати не можна... куди ж їх дівати?"

  Олег Мірошниченко, мешканець гуртожитку: "Работникам завода, тем, что уже выехали и те, которые остались – угрожало руководство завода. Сказали: если не переедете – уволим с работы. Некоторых уже уволили. А те, кто боится потерять такую работу - уже тут не живут".

  До 2004 року цей будинок був у комунальній власності міста. Уже 3 роки як він на балансі заводу. Нині керівництво підприємства планує його реконструювати та переобладнати у готель. Житловими проблема теперешніх мешканців особливо не переймаються. 

  Євген Бахмач, голова наглядової ради ЗАТ "Радій": "Вы все являетесь жителями общежития и по закону имеете право только на койкоместо!"

  Із протестами проти відключень та виселення мешканці зверталися до усіх можливих інстанцій. Нині прокуратура міста виявила порушення при передачі гуртожитку на баланс підприємства. А відтак є надія, що будинок повернуть у комунальну власність міста.

  Олександр Бабіков, прокурор Кіровограда: "Это значит, что начнётся процес возращения этого дома в комунальную собственность. И что жители могут продолжать там жить".

  Поки чиновники розбираються у ситуації, до відсутності комунікацій додались нові неприємності. В будинку ремонтники почали зносити стіни.

  Зоя Лебідь, Руслан Коваленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.68Мб)
  Попередній матеріал
  Луганські школярі допомагатимуть ДАІшникам (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Через 62 роки після нагородження воїну УПА вирішили вручити ордена та гроші на квартиру
  Теги:
  Loading...