Луганські школярі допомагатимуть ДАІшникам (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  За порядком на дорогах у Луганську спостерігатимуть школярі. Місцеві автоінспектори звернулися по допомогу до дітей – кажуть, ті швидше зможуть достукатися до совісті водіїв. Щоправда, машини все ж зупиняють дорослі, підлітки лише стоять поруч.
  "Дядечку, ви порушуєтє" - такі слова нині можуть почути луганські водії, котрі зупинилися на вимогу іспектора. Відтепер на посту біля шкіл, окрім двох даїшників, ще чергують  старшокласники. Правоохоронці твердять -  при дітях дорослі правопорушники стають чемнішими та частіше погоджуються з аргументами контролерів. Самі молоді помічники переконані - їхня присутність багатьох порушників соромить.

  Настя Куряча, учениця луганської СШ №9: "Сейчас с ГАИ мы патрулируем потому что в таких районах очень часто ходят маленькие дети. Это бывает небезопасно. Мы стараемся следить за дисциплиной на дороге правилами".

  Микола Водолазський, керівник загону Юних інспекторів Рух: "Дети заставляют взрослых вести себы более дисциплинированно на дороге".

  Експериментальні загони юних інспекторів руху працюють поряд зі школами. Зазвичай не більше ніж годину. Вчителі такий урок вважають корисним не лише для дорослих, але й для самих дітей. Кажуть, вивчати правила потрібно змалечку. Водії до нововведення також ставляться прихильно, хоча зізнаватися у порушеннях поспішають не завжди.

  Олег, водій: "Я это приветствую. Если бы это было намного серьёзней, намного правильней было бы".

  Роман Петров, інспектор УДАІ м. Луганськ: "Всё зависти от людей. Разные водители попадаются, есть такие что даже если он нарушил будут в отказ идти, дети это не дети. Просто это бывает более корректно вежливо".

  Спільні зі школярами рейди у місті поки що не регулярні. Щоб залучити до експерименту більше шкіл, автоінспектори чекають на закінчення і місті карантину. Правоохоронці сподіваються, що новаторський задум змусить водіїв трохи обачніше поводитися на дорогах.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.84Мб)
  Попередній матеріал
  Апеляційния суд знову відклав слухання справи про вбивство Георгія Ґонґадзе
  Наступний матеріал
  З гуртожитку виселяють працівників кіровоградського заводу "Радій" (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...