отруєння_інфекційне відділення 5 канал

З фестивалю – на лікарняне ліжко: хто винен у масовому отруєнні дітей на Хмельниччині

До лікарень довелося шпиталізувати 13 дітей, решта - у зоні ризику

Масове отруєння дітей на Хмельниччині. Загалом стало зле 45 дітям, 13 з них шпиталізували. Усі вони –  учасники молодіжного фестивалю і саме поверталися додому. В потязі діти були вже з температурою. Зустрічали їх на вокзалі з каретами швидкої.

Фестивальне меню діти тепер пам'ятатимуть довго. Усі поверталися з молодіжного фестивалю у Кам'янці-Подільському та замість рідних домівок побачили лікарняні стіни.

"Гречка там, вермішель, картопля була якась дивна – пересолена. Яйця", – розповідає про раціон учасниця фестивалю Ліза Каптур.

Як стало відомо, перші симптоми у дітей з'явилися у неділю, 20 листопада. Пізніше, у потязі, вони почали проявлятися ще в кількох неповнолітніх.

"Перші симптоми з'явилися у неділю. Не у всіх, у деяких дітей. Вони ще в понеділок виступали, вже хворі, мабуть", – каже в.о. директора департаменту охорони здоров'я КОДА Олександр Глушаниця.

Коли вони почали їхати в поїзді, то у дітей було блювання, температура, пронос. Тоді було прийняте рішення організувати бригади екстреної медичної допомоги, щоб забрати дітей з вокзалу.

У київські та броварську лікарню шпиталізували 13 дітей, троє перебували у тяжкому стані. Причини отруєння поки що невідомі, нині тривають лабораторні дослідження.

"Можливо, це був омлет, риба або олів'є. Це харчове отруєння - це 100% по клініці. Що викликало отруєння – може бути ротавірусна інфекція, може бути сальмонела або щось інше. У всіх дітей посів проведений, і лабораторія з 8:00 ранку в роботі", – переконує головний лікар Броварської  центральної районної лікарні Валентин Багнюк.

Як стало відомо, решта дітей залишаються у зоні ризику. Медики кажуть, що ймовірною причиною масового отруєння може бути порушення технології приготування їжі та санітарних норм у готелі, в якому мешкали діти. 

"Виявили ряд порушень, які містилися в готельному комплексі. А саме: недотримання товарного сусідства харчових продуктів, не було наявності документів. При перевірці нам запізно надали меню, яке використовувалося при харчуванні дітей і також нам не надано було висновки на продукти", – зазначає головний держінспектор ветеринарної медицини м. Кам'янець-Подільський Людмила Оржеховська.

Назвати точний діагноз зможуть вже після завершення лабораторних досліджень.

Світлана Рябошапка, Наталка Юрчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Відносини між Росією та Заходом максимально мілітаризуються – Сунгуровський
Наступний матеріал
В НАТО розкритикували "агресивну військову риторику" Росії
Теги:
Loading...

Отруєння дітей у Кам'янець-Подільському: попередній діагноз та стан потерпілих

Масове отруєння: У Києві з потяга зняли 18 хворих дітей

У Кам'янець-Подільському спалах гострої кишкової інфекції: Захворіло 56 осіб