5 канал

З Авдіївської промки додому: Бійці легендарної 72-ї бригади йдуть на ротацію

Протягом тижня з передової до місця постійної дислокації приїдуть більше двох тисяч бійців. Деякі з них на нульових рубежах більше трьох років. Перший ешелон напередодні ввечері

Я знаю це він. Чотирирічний Святослав реагує на кожний дзвінок мобільного. Батько обіцяв подзвонити щойно під'їжджатиме. І ці кольорові повітряні кульки для того, щоб він здалека впізнав їх з мамою у натовпі.

"Йому не вистачало його. Він щодня питав, коли ти батько приїдеш. Через скільки і хвилювався, щоб його тільки не вбили. Я його заспокоювала і казала, не переживай сину, Боженька оберігає батька. І він вірив у це. І ми дочекались. Ось їде вже", - говорить дружина військовослужбовця ЗСУ Олена Орлова. 

Потяг затримується. Родичі та близькі помітно нервують. Не випускають телефони з рук. І рахують хвилини до зустрічі. В епіцентрі боїв на фронті їхні рідні були більше року, а деякі навіть - три з половиною. Чоловік Наталії Ростовської - за рік служби у відпустці був лише 15 днів.

"Тяжкі часи були, що дуже мало відпускали. Дуже мало ми його бачили. Чекаємо. Надіємося, що відпустка скрасить нам дні. Чекаємо і сумуємо", - говорить Наталія.

Це тепер матері та дружини сміються над тим, що до війни думали - тепловізори пов’язані з обігрівом. Зараз розбираються в техніці не гірше самих військових. І стали волонтерами.

"Об'єдналися біля Адміністрації Президента в 2014 році, коли наші чоловіки та сини були у такому котлі, що ми думали, що вони не вийдуть живі. З того моменту об’єдналися і вже три роки допомагаємо хлопцям. Ми їх любимо і чекаємо. Скільки б не було - час, два три ночі. Ми їх будемо зустрічати", - зазначає заступник голови ГО Рада матерів та дружин учасників АТО Руслана Гончарова.

Матері та дружини розправляють рушники

"Це такий обряд, щоб воїнів зустрічали рушниками. І щоб вони проходили під рушниками. Ми вже зустрічали так у 2015 році. Це свято для нас", - пояснює член ГО Рада матерів та дружин учасників АТО Людмила Мурашева.

Потяг приїжджає майже опівночі. Наполовину вантажний - з передової бійці забрали і свою техніку. Тепер стратегічні позиції, які вони героїчно утримували, боронять інші.

"Рік ми були там. Чекали цього моменту. Радіємо, що повернулись. Правда повернулись не всі, але все рівно, я думаю, що повернулись з перемогою", -  розповів боєць Дмитро.

Чотирирічний Святослав у натовпі ледь знаходить батька. І довго обіймає 

В першому ешелоні приїхали -  понад двісті армійців. Такі святкові зустрічі тут будуть і наступними днями. Протягом тижня з передової мають повернутися ще кілька сотень бійців 72-ої механізованої бригади.

А за тиждень, 5 листопада, у Білій Церкві влаштують парад, військові 72-ої пройдуть урочистою ходою через усе місто.

Юлія Божко, Руслан Альмухамедов, "5 канал".

Дивіться фото за темою:

Новий Бойовий Прапор 72 ОМБр: як освячували - фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ситник: На думку детективів НАБУ по справі Охендовського зібрано достатньо доказів
Наступний матеріал
У Києві вшанували пам'ять загиблих при вигнанні нацистів з України
Loading...

Бійці на різних позиціях кажуть про загострення – журналіст

Історія без прикрас: фільм "93: бій за Україну" розповідає про війну "з першої руки"

Військові в АТО отримають святкові премії

Завжди на захисті: МІП опублікувало серію надзвичайно зворушливих роликів про українських військових

Речник Міноборони: Важке озброєння ворог застосовував лише на Маріупольському напрямку

Мотузяник назвав кількість поранених бійців минулої доби