Ювілей Філарета святкували скромно [відео]

  Ювілей у патріарха Філарета, утім своє 85-тиріччя святкувати вирішив скромно, скасував усі світські урочистості та відмовився отримувати орден з рук Президента через політичну кризу у державі та скорботи за загиблими учасниками вуличних протистоянь. На патріаршому богослужінні побував Андрій Ковальов.

   

  Урочисте богослужіння у Володимирському соборі тут відзначають ювілей Патріарха Філарета. Храм переповнений вірянами. У вівтарі поруч з Предстоятелем моляться за його здоров'я єпископи та священики.

  Філарет, Патрірах Київський і всієї Руси-України: «Народження це другорядна подія».

  Сам Владика цей день для себе святковим не вважає. Через загибель людей у вуличних сутичках - скасував усі урочистості. Відмовився приймати з рук Президента - орден «за заслуги».

  Філарет, Патрірах Київський і всієї Руси-України: «Церква з народом! Не час зараз нагород і не час торжеств - коли народ страждає».

  На завершення Літургії - Патріарх зачитує молитву за мир в Україні. Серед іншого просить у Бога...

  Філарет: «Господи напоум наших правоохоронців не застосовувати зброю проти свого народу».

  Михайло Денисенко - світське ім’я патріарха. Народився на Донеччині. Устиг побувати єпископом у Росії і Австрії. Уже 48 років служить на Київській кафедрі. Був і кандидатом у московські патріархи. 

  Епіфаній, митрополит Бориспільський і Переяслав-Хмельницький: «Так Господь благословив, що він не став Московським патріархом, а став саме українським патріархом, який розбудовує і доведе до логічної розбудови нашу Помісну Українську православну церкву».

  Борис Табачек, протоієрей, настоятель Володимирського кафедрального собору: «Коли виникають у нашій державі проблеми - він як і громадянин Незалежної України і як глибоковіруючий чоловік, як пастир вболіває за життя своїх парафіян».

  Олесь Доля, парафіянин УПЦ КП: «Скільки патріарх пережив оцих гонінь і цієї неправди, я не знаю хто ще стільки витримав, але він спокійно з любов’ю, - каже треба любити. Каже - Бог там де любов».

  По обіді з 85-річчям Патріарха вітають уже у резиденції - спочатку влада, президент, проте не особисто.

  Юрій Богуцький, радник Президента України: «У Президента там наради - тож було доручено мені. Я з приємністю виконав це доручення Президента».

  Представник Президента одразу спростовує - мовляв Патріарх від ордену не відмовився - це вигадали журналісти.

  Юрій Богуцький, радник Президента України: «Є одне - це демонстративна відмова, а є прохання. І на прохання Патріарха - ми зважуємо».

  Згодом приходять і лідери опозиції - та без Кличка. Співають - Многая літа.

  Яценюк і Тягнибок: «Многая літа....».

  Опісля відвідин Патріарха збираються йти на Банкову. Аби все вдалося - просять благолосвіння.

  Арсеній Яценюк, голова фракції ВО «Батьківщина»: «Аби зберегти людські життя ми сьогодні йдемо на переговори з Януковичем. І Ми дуже б просили, аби Ви нас благословили».

  Філарет: «Нехай Господь Вас благословить на переговори. Щоб вони принесли українському народу мир і злагоду».

  Андрій Ковальов, Валентин Стрєльцов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Учасників Євромайдану у Донецьку вийшли підтримати футбольні фанати
  Наступний матеріал
  Мітингувальники захопили 4 Обласні Держадміністрації
  Теги:
  Loading...