unesco.org

Рада ЮНЕСКО одностайно ухвалила рішення про направлення до Криму моніторингової місії

  Гендиректор організації наголошує, що після окупації півострову Росією ситуація там погіршується

  ЮНЕСКО посилить моніторинг ситуації в тимчасово окупованому Криму. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні, 18 жовтня, на заключному засіданні 200-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО. Про це повідомляє "Укрінформ".

  "Згідно з цим рішенням генеральний директор ЮНЕСКО має представити чергову доповідь зі згаданого питання на наступній сесії Виконради у квітні 2017 року. З метою розробки рекомендацій щодо розв’язання гострих проблем на території тимчасово окупованого півострова у сфері компетенції ЮНЕСКО очікується направлення до Криму моніторингової місії", – зазначили в організації.

  Як стало відомо, ухваленню рішення передував розгляд відповідної доповіді генерального директора ЮНЕСКО. У ній висвітлені заходи Секретаріату ЮНЕСКО та інформація про події в АРК та м.Севастополі, надані українською стороною, а також міжнародними організаціями-партнерами ЮНЕСКО. 

  У документі також наголошується, що після незаконної окупації Росією ситуація на півострові у сфері компетенції ЮНЕСКО продовжує погіршуватися.

  Під час доповіді представник генерального директора ЮНЕСКО повідомив про її намір співпрацювати з українською стороною для вивчення можливості запровадження безпосереднього моніторингу ситуації на півострові у сферах компетенції ЮНЕСКО.

  Як стало відомо, жодна країна не підтримала пропозицію російської делегації винести проект рішення "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)" на голосування. Таким чином, вперше за період розгляду Виконрадою питання моніторингу ситуації в тимчасово окупованому Криму рішення було ухвалено консенсусом.

  Дивіться також: Єльченко розповів про небезпеку геноциду в окупованому Криму

  Попередній матеріал
  У Брюсселі чоловік взяв у заручники 15 людей – ЗМІ
  Наступний матеріал
  За два місяці ГПУ планує завершити слідство у справі екс-регіонала Єфремова

  В окупованому Криму з населення збиратимуть "пожертви" на встановлення пам’ятника Путіну

  Тука готує подання до Кабміну про скасування закону щодо вільної економічної зони "Крим"

  Єльченко розповів про небезпеку геноциду в окупованому Криму

  США занепокоєні, що Росія може планувати нові репресії у Криму