5.ua

Юна вінничанка перемогла у престижному міжнародному конкурсі анімаційних фільмів [відео]

   

  Короткометражка «Оля-ля», яку 11 річна Дарина Котелянець створила вперше у житті, впевнено перемогла на конкурсі анімації, який нещодавно відбувся у німецькому Дрездені. На змагання вінничанка приїхала танцювати, але їй запропонували зробити анімацію. Дарина - погодилася, і створила історію про корову Зірку, яка їсть не траву а квіти. Впоралася за 7 днів. І тепер не уявляє своє життя без анімації.

  Дарця Котелянець, переможниця анімаційного конкурсу: «Це цікаво! Це, навіть не знаю як можна сказати, це дуже класно, створювати мультики! Це цікаво, коли ти поринаєш у цей світ без тями, ти хочеш і хочеш його зробити!»

  Українські професійні мультиплікатори побажали запастись юній режисерці терпінням. Бо на цьому в Україні грошей не заробити. Хоча визнають: за останні три роки повільно, але відновлюється, робота анімаційних студій. Водночас українські мультики не потрапляють до кінцевого споживача. Бо на телебаченні їх не демонструють, а відвідувати фестивалі мають можливість не всі українці. Нині близько 10-ти нових українських мульт-стрічок, створених цьогоріч, лежать на полицях. Вітчизняні телеканали віддають перевагу закордонному продукту.

  Степан Коваль, режисер анімаційного кіно: «Дійсно, все телебачення так розташоване, що закладає на півроку, на рік сітку і закупує дешевий серіал якийсь 10-річної - 20-ти річної давнини і спокійно собі показує і ставить галочку, що дитяча програма перекрита».

  Чиновники з Держкіно кажуть: ситуація не настільки песимістична. Торік українським аніматорам дали 11 мільйонів гривень на створення робіт, цьогоріч - уже 22 мільйони. Крім того, започаткований конкурс короткометражок.

  Катерина Копилова, голова Державного агенства України з питань кіно: «В Україні ніколи не було повнометражної анімації, яку можна було би дивитися в кінотеатрах. Зараз ми маємо два такі проекти, це великі проекти. Вони розраховані на виробництво двох, двох з половиною років».

  Ці проекти, кажуть у Держкіно, можна буде побачити у кінотеатрах наступного року. Роботи планують вивести ще й на міжнародний рівень. Тим часом юна режисерка з Вінничини почала роботу над мультиком про верблюжа та планує вже незабаром представити свою роботу широкому загалу.

  Дмитро Мороз, Ігор Селянинов, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Дайджест міжнародних новин за 31 жовтня
  Наступний матеріал
  Номінантів на премію «ПінчукАртЦентр-2013» оголосили у столиці [відео]
  Теги: