Зарваниця
Зарваниця 5 канал

Йшли з Донбасу та окупованого Криму, долучився п’ятий Президент України: проща до Зарваниці-2021

Читайте по-русски
Напередодні там відбувся велелюдний свічковий похід та Молебень до Богородиці

Десятки тисяч вірян з усієї України та з-за кордону взяли участь у традиційній Всеукраїнській прощі у Зарваниці на Тернопільщині. Напередодні там відбувся велелюдний свічковий похід та Молебень до Богородиці, а вже в неділю проща розпочалась з Архиєрейської літургії та хресної ходи владик та кількох сотень священників. Очолив її глава української греко-католицької церкви Святослав. Про це повідомляє "5 канал".

На Всеукраїнську прощу до Зарваниці прочани йшли кілька днів звідусіль, навіть із тимчасово окупованих Криму і Донбасу. Кожен зі своїми проханнями та молитвами, з відкритими серцями та вірою у краще. 

"Ми йшли п’ять днів сюди з Хмельниччини, втомлені, але враження я вам не можу передати, – побачила Блаженнішого, багато молитов нових почула, думки – це як одна велика рродина, я вам не можу передати ті враження, яка краса", – сказала прочанка з Хмельниччини Ірина.

Чотири дні сюди діставалися віряни з Польщі, – на знак духовної єдності між Марійськими духовними центрами Зарваниці і Ченстохови, українським та польським народами. Хто велосипедами, а хто біжучи – подолали понад сімсот кілометрів. 

"Я знав, що тут гарно, але щоб так гарно. Нас так архієпископи зустрічали, вітали. Нам людям кричали більше слів вдячності і браво, як на червоному дивані в Америці", – поділився враженнями житель Кнурова, член лицарства Матері Божої Ясногірської Маріан Плащик.

Загальнонаціональна проща до Зарваницької чудотворної ікони Богоматері щороку відбувається в неділю після свята Апостолів Петра і Павла. Минулого року, через пандемію коронавірусу її провели онлайн. Цьогоріч тут зібралися десятки тисяч людей.

"Приємна аура, душевний спокій, це відчуття залишається на довгих час", – розповіла прочанка зі Львова Олена.

Про боротьбу з ковідом та війну на сході – як про відкриті рани нашої країни – говорив під час проповіді Глава греко-католицької церкви. За словами Блаженнійшого Святослава, щоб вистояти, українцям потрібна віра.

"Минулого року тут, перед чудотворною іконою, ми відновили акт посвяти України під Покров Богородиці з особливою молитвою. Щоби вона, наша мати, дарувала нам силу пережити ці непрості болючі смертоносні часи. І ми дякуємо, що вона нас почула. Що ми з вами дожили до сьогоднішнього дня. Дожили і маємо здоров'я прийти особисто на цю унікальну духовну Марійську подію", – зазначив Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук.

За  здоров'я співвітчизників та мир в Україні разом з усіма прочанами молилося подружжя Петра та Марини Порошенків. П'ятий Президент, лідер "Європейської Солідарності" не вперше бере участь у прощі до Зарваниці.

Петро Порошенко нагадав, що двадцять років тому відбувся історичний візит до України Папи Івана Павла II, якого церква проголосила святим. А у серпні має відбутися не менш історична подія. 

"Цього року в Україну приїжджає Вселенський патріарх Варфоломій. Людина, яка прийняла рішуче рішення і з любові до України – надати Томос Українській православній церкві. Я теж дуже сподіваюся і молюсь Бога, щоб це було об'єднання світового православ'я і підтримка нашої церкви", – сказав Президент України (2014-2019), лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко. 

Зарваниця на Тернопільщині – один із двадцяти найбільших паломницьких центрів Європи. Він відомий не лише чудотворною іконою Божої матері, а й цілющим джерелом, біля якого за переказами з'являлася  Богородиця. Паломники сюди приїжджають цілорічно. Щороку Зарваницю відвідують близько двох мільйонів людей.

Як повідомляв 5.UA, у Марійському духовному центрі "Зарваниця" відбулася Архиєрейська Божественна літургія.

Попередній матеріал
В найкращих традиціях зоокафе: в Ріо-де-Жанейро запрацювала особлива котяча кав’ярня
Наступний матеріал
"Це жахливо!": Меркель про наслідки повені в Німеччині
Loading...