facebook.com/volodymyrgroysman

Її відкриття дає перспективу перемогти рак: прем'єр зустрівся з наймолодшим доктором наук Ольгою Броварець

Наймолодший в Україні доктор фізико-математичних наук Ольга Броварець зробила відкриття, яке в майбутньому може сприяти створенню ліків від раку

Ольга Броварець – провідний науковий співробітник відділу молекулярної та квантової біофізики в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України. Вона є наймолодшим доктором наук України, повідомляє прес-служба уряду.

facebook.com/volodymyrgroysman

Визначним досягненням вченої стало її дослідження, в якому вона вирахувала закономірність, з якою пари хромосом з мутацією вбудовуються в ДНК людини, в результаті чого виникають небезпечні і смертельні хвороби, зокрема рак.

Таким чином Ольга створила сенсаційне відкриття, з його допомогою в майбутньому можна буде подолати страшне захворювання – рак.

Ольга Броварець стала лауреаткою премії Scopus Awards Ukraine 2016 року в номінації "Найкращий колектив вчених, який досяг значних наукових результатів без західних колаборацій" разом з доктором біологічних наук Дмитром Говоруном.

У 2011 році захистила кандидатську дисертацію на тему "Фізико-хімічна природа спонтанних та індукованих мутагенами транзицій і трансверсій". У 2015 році – докторську дисертацію: "Мікроструктурні механізми виникнення спонтанних точкових  мутацій". На початку 2016 р. стала наймолодшим доктором фізико-математичних наук України у віці 29 років.

У вівторок, 2 лютого, із молодим науковцем Ольгою Броварець зустрівся прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Голова уряду поспілкувався із талановитою вченою про її наукове відкриття, а також плани щодо його практичного впровадження. 

Також Володимир Гройсман та Ольга Броварець обговорили шляхи реформування системи академічної науки в Україні в цілому та створення системи мотивації для молодих вчених.

"Я дуже радію, коли українці здобувають світове визнання у всіх сферах життя. Ми маємо прекрасні здібності, все для того, щоб бути успішними. І я радію, коли очікування підтверджуються", - зазначив голова уряду.

"Бажаю успіхів і хочу, щоб ви досягли усіх вершин у науці. Якщо ваше відкриття дасть можливість людям долати важкі хвороби, такі як онкологічні захворювання, я думаю, що це не просто відкриття – це місія, щоб допомагати людям і рятувати їм життя", – наголосив прем'єр-міністр.

facebook.com/volodymyrgroysman

"Розцінюю нашу зустріч, як вашу увагу до наукової молоді, яка торує свій шлях до науки, і до проблем, з якими вона стикається на цьому шляху. Науковій молоді надзвичайно важливо мати шанс на реалізацію в Україні, рідній державі, щоб застосувати свій талант і потенціал. Для цього потрібні достойні умови для життя та праці", - зазначила науковець Ольга Броварець.

Напередодні стало відомо, що українська вчена Марина В’язовська отримала Премію Салема 2016 – престижну математичну премію, яку щороку присуджують молодому математику за видатні результати досліджень в сфері наукових інтересів Рафаеля Салема, насамперед у теорії рядів Фур'є.

Попередній матеріал
ГПУ арештувала корабель-ресторан у резиденції "Межигір’я"
Наступний матеріал
Росія тисне на Лукашенка, щоб розмістити російські військові бази на території Білорусі – білоруський політик
Loading...

Науковець назвав причину руйнівних повеней в Європі

Французький науковець виявив під "Моною Лізою" ще один портрет

Канадський науковець створив проект безпілотного байку – без сидіння та керма