Євпаторієць планує облетіти навколо світу на власному одномоторному літаку

  У навколосвітню подорож на власному одномоторному літаку зібрався мешканець кримської Євпаторії Сергій Шевчук. 70 тисяч кілометрів запланував подолати у вересні. Призначив також і генеральну репетицію - за маршрутом Євпаторія-Лісабон у квітні. Авіатор запевняє: такого перельоту досі не здійснював жоден із льотчиків із пострадянських країн.

  Сергій Шевчук, авіатор: "У самолета все лишнее выбрасывается, т.к. каждый килограмм имеет значение решающее. Потому видите - некрасивое. Все начинает разбираться, все будет лишнее убрано, т.е. выглядеть он будет непрезентабельно, но будет больше готов к победе".

  3700 кілометрів без посадки та дозаправки. Таку відстань на легкому одномоторному літаку вже у квітні планує подолати євпаторійський авіатор Сергій Шевчук. Переліт Крим-Португалія стане репетицією навколосвітньої подорожі. Пілот тестуватиме літак та його обладнання на надійність, а бензобаки - на місткість.

  Сергій Шевчук, авіатор: "Я не могу просто назад налить 500 литров, т.к. он просто не взлетит. Он опрокинется назад и не сможет летать, и сесть с ним потом невозможно, поэтому раскладываю топливо по самолету таким образом, чтобы центровка осталась разумной. У меня везде - в крыльях, в консолях - везде добавлены баки, даже есть такие, что всего лиш 30 литров".
   
  За попередніми підрахунками, навколосвітній переліт обійдеться у 100 тисяч доларів. Літак буде оснащений усіма сучасними системами зв’язку, навігації та порятунку. Будуть навіть надувні плоти, щоб у разі необхідності приводнитися і тиждень дрейфувати океаном. Ідею підтримують і колеги Шевчука. Кажуть, головне продумати політ до найменших деталей.

  Микола Івашкевич, пілот: "Я бы не сказал, что это подвиг. Начиная с 30-х годов это практически уже, не скажу обыденно, но для подготовленного пилота и при современном уровне навигации - это вполне выполнимо".

  Тренувальний політ євпаторієць запланував на 12 квітня - День космонавтики. А навколосвітню подорож збирається розпочати у вересені.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Великій Британії поставили мюзикл про Сюзан Бойл
  Наступний матеріал
  ВАСУ закрив провадження справи про скасування Дня Свободи
  Теги: